شناسهٔ خبر: 150105 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

خواب تعزیرات حکومتی در برابر گران فروشی و کم فروشی

مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید تعزیرات حکومتی نقش مهمی برای مقابله با گران فروشی و کم فروشی دارد.

به گزارش «نماینده»منصور مرادی با اشاره به  برخورد دولت با احتکار کالاها، اظهار داشت: در چند روز اخیر از رسانه ها مشاهده کردیم انبارهای احتکار شناسایی شدند، این اقدام دولت قابل تقدیر است چرا که افراد بسیاری با احتکار کالاهای اساسی و غیر اساسی سود های هنگفتی به جیب زدند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه باید محتکران جریمه شوند، ادامه داد: با وجود اینکه چندین انبار شناسایی شده اما این سوال باقی است که آیا تنها این انبارها وجود داشته یا هنوز محتکرانی وجود دارند که باشد شناسایی شوند؟ این سوال خیلی مهم و حیاتی است وانتظار می رود همچنان به بازرسی ها و شناسایی ها ادامه دهند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه باید با محتکر بدون تعارف برخورد کرد، بیان داشت: از دولت انتظار می رود که برخورد با محتکر را به بازه ای از زمان اختصاص ندهد و شناسایی انبارها را همیشه در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به ممنوعیت صادرات کالاهای اساسی، گفت: با پیگیری نمایندگان خروج کالاهای اساسی از مرزهای کشور قاچاق محسوب شود و در حال حاضر خروج جزیی ترین کالا از مرزها با بازرسی های دقیق صور می گیرد، صادرات کالاهای اساسی به دلیل کاهش ارزش پول ملی و کسب سود هنگفت در آن سوی مرزها است.

مرادی ، با اشاره به کم فروشی و گران فروشی های اخیر اظهارداشت: کم فروشی در کالاهای مختلف به خصوص در مواد خوراکی به وفور دیده می شود، باید بازرسان تعزیرات فروشگاه ها را زیر ذربین قرار دهند تا فروشگاه ها اجناس را با قیمت اعلامی از سوی دولت به فروش برسانند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در کم فروشی و گران فروشی فرهنگ مردم پارامتر مهمی است، گفت: برای مقابله با گران فروشی و کم فروشی باید این فرهنگ در جامعه اشاعه شود، بازرسان افزایش پیدا کند و به صورت میدانی فروشگاه های کوچک و بزرگ را زیر نظر بگیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی نقش مهمی در شرایط کنونی دارد، بیان داشت: این سازمان مسئولیت سنگینی در بهبود اوضاع بازار دارد، باید وقت بیشتری بگذارد و از خواب بیدار شود.

نظر شما