شناسهٔ خبر: 149981 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

حجت‌الاسلام ابوترابی در مراسم تشییع ۱۳۵ شهید دفاع مقدس:

باید سیلی دیگری به گوش استکبار بزنیم

ابوترابی فرد/ امروز مردم جهانند که امور کشور خود را در دست دارند و این ملت‌های زورگو هستند که می روند حکومت خود را روی خون مردم بی گناه بنا کنند. ما باید سیلی دیگری به گوش استکبار بزنیم که این پیام رهبری برای همه ملت های اسلام است.

به گزارش «نماینده»، مراسم تشییع ۱۳۵ شهید دوران مقدس هم اکنون با حضور جمع کثیری از مردم پایتخت در حال برگزاری است.  

حجت‌الاسلام ابوترابی فرد دقایقی با حضور در این مراسم گفت: ما در اوج اقتدار و امنیت در پشت سر رهبرمان خواهیم بود آنگونه که زهیر ها پشت سر امام حسین(ع) بودند.

وی با بیان اینکه پیام شهدا برای ملت ایران و برای جهان اسلام بود، افزود: این مردم ایران بودند که مقابل استکبار ایستادند. همین شهدا در کربلای ۵ها و بیت المقدس‌ها مقابل دشمنان قد علم کردند.

ابوترابی فرد بیان داشت: ملت بحرین، سوریه، یمن، عراق و سراسر دنیای اسلام در کنار ملت فلسطین مقابل تمام ملت کفر خواهند ایستاد.

وی در ادامه با بیان اینکه پیام شهدا در این روزها پیام زهیر است، افزود: عموم مورخین حادثه کربلا مرقوم داشته اند در کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خطابه ای را ایراد کردند و فرمودند که می بینید سپاه یزید و کوفیان پیمان را شکسته اند. دنیا تغییر کرده و به زشتی گراییده  و نمی بینید حق فراموش شده است. باید مردان و زنان مومن آماده دفاع و زیارت خدا باشند.

ابوترابی فرد افزود: این سخن امروز و فریاد بلند رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دنیای اسلام است. استکبار جهانی ملت های مظلوم منطقه را مورد تهاجم قرار داده است. می بینید بر مردم مظلوم غزه چه می رود و مشاهده می کنید ملت قهرمان یمن چگونه مورد محاصره دنیای کفر قرار گرفته اند که باید در برابر آنها با قدرت ایستاد. قدرت دیروز و مقاومت امروز راه را برای فتح سنگرهای دشمن درعراق، سوریه، لبنان و سرزمین فلسطین هموار کرده است.

امام جمعه موقت تهران بیان داشت:  این سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به همه امت اسلام و ملت مقاوم ایران است و پاسخ، پاسخ زهیر است. زهیر برخاست و خطاب به امام حسین(ع) عرض کرد که به خدا سوگند اگر دنیا جاویدان بود و ما برای همیشه در دنیا به سر می بردیم، ایستادگی در کنار تو، ما را از دنیای ابدی جدا می کرد، ما قیام در رکاب شما را بر ماندگاری در دنیای همیشگی ترجیح می دادیم. این پیام عاشورا و شهدای ما است.

وی بیان داشت: امروز مردم جهانند که امور کشور خود را در دست دارند و این ملت‌های زورگو هستند که می روند حکومت خود را روی خون مردم بی گناه بنا کنند. ما باید سیلی دیگری به گوش استکبار بزنیم که این پیام رهبری برای همه ملت های اسلام است.  

ابوترابی فرد ادامه داد: دنیای اسلام باید با این نگاه در برابر دشمن بیاستد و این راه را با شناخت و ایمان و دشمن و شناسی و وحدت کلمه با رهبر انقلاب همراه شود.  

وی در پایان با بیان اینکه بدون وحدت و انسجام پیروزی های به دست آمده تثبیت نمی شود و راه هموار نخواهد گردید، اظهار داشت: ملت بزرگ و شجاع ایران در راه شهدای عالی قدر با رشادت و ایثار خواهند بود و راه را تا پیروزی نهایی و سپردن پرچم ایران به دست ولی عصر با قوت ادامه می‌دهند.

نظر شما