شناسهٔ خبر: 149974 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

اظهارات عجیب آقای وزیر

آخوندی انتشار اخباری مبنی بر افزایش تعداد امضا کنندگان استیضاح وزیر راه و شهرسازی و همچنین بررسی آن در مجلس واکنش‌ عباس آخوندی را به دنبال داشت.

به گزارش «نماینده»، چندی پیش خبر کلید خوردن استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی در رسانه‌ها منتشر شد. این خبر را نمایندگان مجلس و استیضاح کنندگان در قالب مختلف به اطلاع عموم رساندند.

به دنبال آن خبری از سوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش تعداد امضای استیضاح کنندگان منتشر شد.

از محورهای مهم این طرح می‌توان به بحث عدم تولید مسکن و همچنین ناتوانی در اتمام پروژه‌های عمرانی اشاره کرد.

در پی انتشار این اخبار عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی یادداشتی به جای پاسخگویی مطالبات مردم در حوزه‌های مختلف از جمله مسکن و قیمت‌های سلیقه‌ای در این بخش،‌ به فرافکنی متوسل شده است.

در بخشی از این یادداشت آمده است: «...و اما در باره‌ی نفسِ استیضاح که من همواره از آن استقبال کرده‌ام. من به اینکه در پیشگاه ملت به نمایندگانشان توضیح دهم افتخار می‌کنم. تا کنون نیز در این پنج سال پنج بار از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته‌ام. شش بار هم مورد سؤال قرار گرفته‌ام که هر شش بار پاسخ‌های من برای نمایندگان مجلس قانع‌کننده بوده‌است. استیضاح برای من یک امر قانونی است ولی مهم یک خبرسازی با هدف جنگ روانی است. یا آقای دکتر رضایی با خبرگزاری فارس صحبت کرده و یا نکرده‌است. اگر صحبت کرده که ایشان تکذیب می‌کنند صدای ایشان را پخش کنند. و اگر نکرده، باید خبرگزاری فارس توضیح دهد که چگونه این خبر را جعل کرده‌است؟ و از جناب رضایی، نمایندگان محترم و ملت ایران بابت این خبر جعلی پوزش بخواهد. همه خوب می‌فهمند که حضرات در پی فضاسازی برای استیضاح قبل از پایان تعطیلات تابستانی مجلس هستند و می‌خواهند فضا را آماده کنند تا نمایندگان محترم تا به‌کار بازگشتند دست به‌کار شوند. حتما این هم در راستای انجام وظایف ملی و ضدآمریکایی خبرگزاری فارس است که به ۴ زبان برای دفاع از مواضع جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند و سالانه ده‌ها میلیارد تومان هزینه می‌کند می‌باشد. پیش از این خبرگزاری فارس با همکاری تسنیم برعلیه من حدود ۶۰ دقیقه ویدئوهای تحریک‌کننده و تهییج‌کننده با محتوای دروغ تهیه کرد که هرکدام برای به‌خطر انداختن جان من کافی بود. از یک تهیه‌کننده پرسیدم که تهیه یک دقیقه ویدئوی سفارشی حداقل چه مقدار هزینه دارد. او گفت که حداقل ده میلیون تومان. حال حضرات حدودا ۶۰ دقیقه ویدئو تهیه کرده‌اند. از این بابت، به‌دستگاه قضا شکایت بردم. ولی، حتی به تهیه دادخواست هم منجر نشد چه رسد به محاکمه. با همه‌ی اینها، ما هم خدایی داریم و به او پناه می‌بریم....»

این در حالی است که پیش‌تر خبرگزاری خانه ملت که خبرگزاری منسوب به مجلس شورای اسلامی است،‌ ازافزایش امضای طرح استیضاح آخوندی به 50 نماینده خبر داده بود.

البته شایان ذکر است عباس آخوندی طی جلسه‌ای که اخیرا با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی داشت هیچ قولی برای تنظیم بازار مسکن نداده بود لذا اعضای کمیسیون هم از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند.

برای مشاهده مشروح مذاکرات آخوندی و اعضای کمیسیون عمران مجلس در نشست مزبور بر روی لینک زیر کلیک کنید:

*نمایندگان از پاسخ‌های آخوندی درباره افزایش بی‌رویه اجاره خانه‌ها قانع نشدند/ وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد

این موارد در حالی اتفاق افتاده است که وزیر راه به جای شهامت و جسارت پاسخگویی به دنبال پیدا کردن مقصر و پاک کردن صورت مسئله است؛‌ لذا به نظر می‌رسد در شرایط اقتصادی کنونی که مواردی همچون اجاره‌ بهای بالای مسکن تبدیل یک دغدغه عمومی شده است،‌ آقای وزیر به جای فرافکنی پاسخگوی مطالبات مردم و نمایندگان آنها باشد چرا که به عقیده برخی نمایندگان مجلس از جمله حجت‌الاسلام احمد سالکنماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی آخوندی نمی‌تواند از بحث مسکن به عنوان وزیر شهرسازی شانه خالی کند.

برای مشاهده متن کامل مصاحبه این نماینده می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

*آخوندی نمی‌تواند از بحث مسکن به عنوان وزیر شهرسازی شانه خالی کند

نظر شما