شناسهٔ خبر: 149887 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

روایت مستند آیت‌الله کعبی از عاملان اصلی حوادث بصره

آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت که اسناد موثق می‌گوید که سرکنسول عربستان و آمریکا، حوادث بصره را طراحی کرده بودند.

به گزارش«نماینده»، آیت‌الله عباس کعبی نماینده مردم حوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حوادث اخیر در بصره، گفت: بر اساس اطلاعات موثق و اسناد مستند غیرقابل‌انکار می‌گویم که اغتشاشات اخیر بصره و حمله به کنسولگری ایران در این شهر، توسط سرکنسول آمریکا و عربستان سعودی و طراحی و توسط بعثی‌ها اجراشده است.

وی با بیان اینکه "شکست سیاسی و انتخاباتی مهم‌ترین دلیل حوادث اخیر بصره است چراکه برخی نمی‌خواهند پارلمان عراق شکل بگیرد"، تصریح کرد: متأسفانه آقای العبادی و جریان وابسته به ایشان ضمن چراغ سبز نشان دادن به اغتشاش‌گران، عملکرد ضعیفی در برخورد و مقابله با ناآرامی‌های بصره داشتند و این مسئله به دلیل اسناد روشنی که وجود دارد، غیرقابل‌انکار است.

آیت‌الله کعبی اختلاف‌افکنی میان ملت ایران و عراق از جمله برنامه‌های اغتشاشگران دانست و گفت: عمق روابط ایران و عراق فراتر از آن است که با این‌گونه موارد خدشه‌دار شود و قطعاً مردم ایران و عراق با روابطی که دارند و اتحادی که در اربعین نشان خواهند داد این فتنه آمریکایی، سعودی و بعثی را ناکام خواهند گذاشت.

نظر شما