شناسهٔ خبر: 149783 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

خروج طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار مجلس به خاطر بی‌دقتی پزشکیان بود

پورمختار/* عضو کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: خروج طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار مجلس برخلاف آئین‌نامه مجلس بود که این کار به خاطر بی‌دقتی آقای پزشکیان انجام شد.

به گزارش «نماینده»، محمد علی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خارج شدن طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی از دستور کار مجلس، گفت: خارج شدن این طرح از دستور کار مجلس برخلاف آئین‌نامه بود و این کار براثر بی‌دقتی مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس انجام شد.

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی هیچ بار مالی ندارد، افزود: به فرض اگر بار مالی هم داشته باشد روال آن خارج کردن طرح از دستور کار مجلس نیست بلکه ماده یا مواد مورد نظر باید به کمیسیون برای رفع ایراد ارجاع شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهارداشت: تنها در ماده یک این طرح در رابطه با تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی بار مالی وجود داشت که در طرح بار مالی آن پیش‌بینی شده بود و مغایرتی با اصل ۷۵ قانون اساسی که تصریح کرده طرح‌های قانونی مجلس نباید بار مالی داشته باشد و اگر اینگونه باشد باید منابع آن مشخص شود، نداشت.

پورمختار در پایان خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه مجلس باید در این باره تشکیل جلسه دهد و این موضوع را اصلاح کند و طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی مجدد در دستور کار مجلس قرار گیرد.

نظر شما