شناسهٔ خبر: 149461 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

برنامه‌های دشمن روی ایران متمرکز شده است

عزیز جعفری/* فرمانده کل سپاه گفت: مخالفان داخلی، رسانه‌ها، فضای مجازی و فشارهای اقتصادی و معیشتی مردم و گرانی‌ها، سوءمدیریت و ضعف مدیریتی و نبود نگاه انقلابی و جهادی در اجراییات دست به دست هم داده که چنین فضایی در کشور ایجاد شود.

به گزارش«نماینده»، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در نوزدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: شرایط حاکم بر کشور بسیار ویژه، پیچیده و حساس است و دغدغه بسیاری را در ذهن تمام دوستداران انقلاب ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: در این شرایط همه به دنبال راه‌حل برای عبور از این بحران و شرایط پیچیده کنونی هستند که گویی تمام شرایط برای یک اتفاق بزرگ فراهم شده که به نظر بنده یک امتحان الهی است که البته بیشتر مردم به راه امام راحل(ره) معرفی اسلام حقیقتی ایمان دارند که این افتخار را در چهل سال گذشته ثابت کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی بر اصول خود ایستاده ولی ممکن است افرادی توانایی ادامه نداشته باشند اما اکثریت مردم پای کار هستند و درصد قابل توجهی از مردم به نظام جمهوری اسلامی ایمان راسخ دارند.

وی تصریح کرد: مردم تا پای جان پای اصول انقلاب ایستاده‌اند،  یک میلیون نیروی مؤمن پای کار و داوطلب شهادت در دوران دفاع مقدس توانست مقابل دنیا بایستد و هشت سال جنگ را تحمل کند و امروز این جمعیت بسیار بیشتر شده است.

سرلشکر جعفری افزود: اکنون برنامه‌های دشمن و تهدیدات آن‌ها روی ایران متمرکز است، مخالفان داخلی، رسانه‌ها، فضای مجازی و فشارهای اقتصادی و معیشتی مردم و گرانی‌ها، سوءمدیریت و ضعف مدیریتی و نبود نگاه انقلابی و جهادی در اجراییات کشور دست به دست هم داده که چنین فضایی در کشور ایجاد شود و امید داریم از این امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مقاطع امتحان الهی فتنه ۸۸ بود که بسیار خطرناک بود اما مردم از آن بسیار سربلند بیرون آمدند و حماسه ۹ دی را آفریدند، عنوان کرد: برخی راه‌حل مسئله‌دار دارند و راه‌حل‌ها متفاوت است زیرا هر شخصی براساس دیدگاه‌ها و تحلیل‌ها پیشنهاداتی می‌دهد ولی برای اینکه به راه‌حل صحیح برسیم باید عوامل اصلی وقوع مشکلات را پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرایط پیچیده و حساس امروز را که نظام و انقلاب در آن قرار گرفته برآیند یک مؤلفه عمده و اصلی می‌دانم، بیان کرد: نخستین مولفه دشمنی دشمنان خارجی و مخالفت علنی مخالفان داخلی و ضدانقلابیون است که دست به ناامنی و شورش می‌زنند و عمداً و علناً مخالفت می‌کنند و این دو در کنار هم هستند.

سرلشکر جعفری افزود: دومین مؤلفه تفاوت پنهان دیدگاه برخی کارگزاران اجرایی کشور با دیدگاه‌های مقام معظم رهبری است که در واقع تفاوت دیدگاه با اسلام ناب محمدی(ص) دارند و این‌ها افرادی هستند که دیدگاه آن‌ها با اصول و مبانی اسلامی تفاوت دارد.

فرمانده سپاه با بیان اینکه ما دچار دوگانگی در کشور هستیم و ریشه این به تفاوت دیدگاه ها برمی‌گردد، گفت: مؤلفه سوم از جنس مدیریت و با عنوان غربت مدیریت انقلابی و جهادی در کشور است و این مؤلفه‌ها را تحت عنوان تهدیدات و نقطه ضعف می‌توان نام برد.

نظر شما