شناسهٔ خبر: 149128 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

انتقاد یک عضو فراکسیون امید از رئیس مجلس

علی بختیار یک عضو فراکسیون امید، رئیس مجلس را فردی محافظه‌کار دانست و گفت: واقعاً برای انجام هرکاری در مجلس با سختی‌ها و گرفتاری‌های خیلی زیادی روبرو هستیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم در اجلاسیه سوم به هر شکلی که هست لاریجانی را از ریاست مجلس برداریم.

به گزارش «نماینده»، علی بختیار در دیدار با اصحاب رسانه در گلپایگان، اظهار کرد: خبرنگاران از جهت بیمه، حقوق دریافتی و معیشت دچار مشکلاتی هستند که بارها و بارها این موضوع را در مجلس تذکر داده و پیگیری کرده‌ایم و باید مشکل اهالی رسانه را حل کنیم. می‌دانم با چه سختی و مشقت‌هایی خبر تهیه و تحلیل می‌کنید.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم که مقصر به هم ریختگی اقتصاد کشور و به هم ریختگی بازار سکه و ارز، دولت و مجلس هستند. مجلس حتماً در این به هم ریختگی نقش داشت و نقش کمیسیون های تخصصی در این زمینه بارزتر است.

بختیار با بیان اینکه یکی از وظایف بسیار مهم مجلس نظارت همه جانبه بر همه ارکان کشور است، افزود: معتقدم مجلس چند دوره اخیر، دوره به دوره تضعیف شده است، امروز درباره خیلی از مسائل کشور از جمله سیاست خارجی نمی‌توانیم در مجلس تصمیم بگیریم.

این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه سکان کار در اختیار نمایندگان نیست و در اختیار رئیس مجلس است، اضافه کرد: واقعاً برای انجام هر کاری در مجلس  با سختی‌ها و گرفتاری‌های خیلی زیادی روبرو هستیم؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در اجلاسیه سوم به هر شکلی که هست لاریجانی را از ریاست مجلس برداریم و کسی را آن بالا بگذاریم که خودش را در حد بقیه نمایندگان بداند و بگذارد نمایندگان کار کنند.

بختیار، رئیس مجلس را فردی محافظه‌کار دانست و خاطرنشان کرد: در همه پارلمان‌ها رئیس پارلمان با بقیه نمایندگان هیچ تفاوتی نمی‌کند غیر از اینکه رئیس پارلمان اسپیکر مجلس و فقط سخنگو است وگرنه همان کاری را که یک نماینده می‌تواند انجام دهد رئیس مجلس هم انجام می هد.   هرکدام از نمایندگان پتانسیل بالایی دارند و می‌توانند کار کنند که اگر اجازه تحرک به این نمایندگان داده شود واقعاً کشور آباد می‌شود.

نظر شما