شناسهٔ خبر: 148987 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

آمریکا با نقض تعهدات جهانی قابل اعتماد و مذاکره نیست

رحمانی فضلی2 وزیر کشور با بیان اینکه دشمن جرات رویارویی نظامی علیه ایران را ندارد گفت: آمریکا با نقض تعهدات جهانی قابل اعتماد و مذاکره نیست.

به گزارش«نماینده»، عبدالرضا رحمانی فضلی در سیزدهمین ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با اشاره به اینکه قنات یک تکنولوژی بسیار پیچیده است اظهار داشت: قنات نیاز به محاسبات بسیار دقیق و پیش‌بینی‌های بسیار ظریف و علمی دارد که با یک تعاون و همکاری بالا ایجاد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تنها انسان است که قدرت تغییر و مدیریت آن را دارد خاطرنشان کرد: از آنجا که خداوند ما را از نعمت عقل برخوردار کرده و روح خود را در وجود ما دمیده، توانمندی بسیار بالایی داریم و قدرت تسلط بر عالم هستی را به دست آورده‌ایم.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر اعتقاد ما به توانمندی‌هایمان توحیدی باشد، هیچ چیزی برای ما غیر قابل حل شدن نیست و به هیچ عنوان بنبستی در وجود انسان قرار ندارد چرا که بنبست با کاملیت انسان انطباق ندارد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه به شرایط فعلی ایران می‌توان نگاه‌های متفاوتی داشت خاطرنشان کرد: یکی از این نگاه‌ها نگاه ناامیدی، یاس و نتوانستن است و نگاه دیگر این است که ما در مقابل هر چیزی قدرت تغییر داریم و معادلات دو طرفه است و ما هم به مانند طرف مقابل توان و امکانات داریم.

وی ادامه داد: ما در این ۴۰ سال و حتی قبل از آن و در دوران مبارزه فراز و فرودهای زیادی داشتیم ولی برآیند همه اینها به آنجا رسیده که الان دنیا در مقابل قدرت ما ایستاده است و آنهایی که فکر می‌کردند ما یک هفته‌ای و سه ماهه و یک ساله از بین می‌رویم الان به دنبال این هستند که ما انرژی هسته‌ای نداشته باشیم و چنین مباحثی را مطرح می‌کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه الان مواجهه دشمن با ما مواجهه با قدرت ماست تصریح کرد: شرایطی را که آنها بیش از حد بزرگ می‌کنند و در دایره قدرت تبلیغاتی خودشان به رخ خودشان می‌کشانند همیشه بوده و الان هم به مانند گذشته است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: مشکلات را نفی نمی‌کنیم ولی این که می‌گوییم مباحث دشمن همیشه بوده و هست به معنای آن است که ما مشکلات را واقعی ببینیم و وقتی هم واقعی دیدیم در راستای رفع مشکلات هم قدم بر می‌داریم.

وی افزود: ما از نسل همان ملتی هستیم که پرچمدار کار و تلاش و پیشرفت بودند و بیش از هزار سال قبل تکنولوژی پیچیده قنات را در کویر ایران اجرا کردند و آب را از کیلومترها دورتر به این نقطه کویر رساندند و آبادانی و پیشرفت در یزد به وجود آوردند.

وزیر کشور با بیان اینکه دشمنان ما همیشه ادعا داشتند و هر کاری که می‌توانستند علیه ملت ایران انجام دادند و هیچ کاری نیست که انجام نداده باشند بیان کرد: تحریم، جنگ هشت ساله، جنگ داخلی، منافقین، توطئه‌های مختلف و هر کاری که توانستند علیه ملت ایران انجام دادند ولی به نتیجه نرسیدند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: دشمن برای برخورد با ایران سه سطح می‌تواند داشته باشد که یکی از این سطوح، بحث نظامی است و با توجه به تجربه‌ای که در جنگ‌هایی از جمله عراق و سوریه و یمن دارند به هیچ عنوان توان و جرات وارد شدن به جنگ نظامی علیه ایران را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن تلاش زیادی در راستای تقویت گروهک‌های تروریستی علیه ایران انجام می‌دهند خاطرنشان کرد: با آمادگی که داریم جلوی تمام این تحرکات را گرفتیم و اجازه ورود این گروهک‌ها به داخل کشور را نمی‌دهیم به ویژه اینکه با وجودی که دشمن جرات ندارد علیه ما وارد جنگ نظامی شود ولی ما به صورت کامل آمادگی دفاع همه جانبه را داریم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه دومین رویکرد دشمن علیه ملت ایران بحث اقتصادی است خاطرنشان کرد: اصلا قابل قبول نیست که پس از ۴۰ سال از انقلاب همچنان ایران با عنصر نفت توسط دشمنان تهدید شود و با این تهدید دچار تلاطم و نوسان شویم.

رحمانی فضلی یکی از علل مطرح شدن بحث اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری در چندین سال گذشته را به همین دلیل دانست و افزود: در مقابل هم دشمنان هم اقتصاد ما را می‌شناسند و هم قدرت و پشتیبانی مردم از نظام را به خوبی می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما به خوبی می‌دانند که مهمترین موضوع در این کشور موضوع امنیت است و هیچ زمانی نمی‌توان به دشمنان امید بست، این دانستن مردم به دلیل مشاهده ناامنی‌ها و ویرانی‌هایی است که در کشورهایی همچون عراق و سوریه و یمن و از سوی دشمنان به وجود آمد.

وزیر کشور ایجاد تنش‌های داخلی را رویکرد سومی دانست که دشمن می‌تواند به وسیله آن در برابر ایران ایستادگی کنند گفت: این موضوع را دشمن با نظام قوی تبلیغاتی علیه نظام ضعیف تبلیغاتی ما پیگیری می‌کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه مشکلات دیگر کشورها هم به مانند ما و حتی بیشتر از ایران است تصریح کرد: دشمنان مشکلاتی که در کشورهای خود وجود دارد را نشان نمی‌دهند ولی در ایران با تبلیغات از طریق فضای مجازی سعی می‌کنند مشکلات را بسیار بیشتر از آنچه هست نشان دهند.

وی تصریح کرد: سخت‌ترین مسئله برای ما آن است که مردم خدای ناکرده احساس ناامنی در جامعه داشته باشند و خدای ناکرده امنیت آنها حتی به صورت روانی دچار اختلال شود.

وزیر کشور با اشاره به اینکه حادثه طبیعی است خاطرنشان کرد: الان در یونان دو هفته نمی‌توانند آتش‌سوزی را خاموش کنند و یا در کانادا به دلیل گرما زدگی ۸۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند ولی این موارد نشان داده نمی‌شود و مشکلات در ایران به صورت بسیار زیادی بزرگ نمایی می‌شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به صورت کاملا علنی در برابر تمام دنیا زیر تعهدات و قول‌های خود زد خاطرنشان کرد: با چنین افرادی که به این راحتی در برابر چشمان جهانیان زیر قول خود می‌زننند به هیچ عنوان امکان مذاکره وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا هیچ همکاری در ارتباط با تحقق برجام و عمل به آن انجام نداد تصریح کرد: ایرانیان به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی ندارند و برای اینکه به مذاکره فکر هم بکنیم باید ابتدا آمریکا به تمام تعهدات پیشین خود عمل کرده و از مردم ایران به  صورت رسمی عذرخواهی کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها همانند گذشته بر روی کشورهای جهان تسلط ندارند خاطرنشان کرد: امروز تنها رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی که تمام پول‌های خود را به پای آمریکا ریختند و به گاو شیرده ملقب شدند از آمریکا تبعیت بی‌چون و چرا دارند.

وی ادامه داد: هر کسی از دولتی‌ها برای حفظ جایگاه و پست خودش کوتاهی انجام دهد نه تاریخ، نه مردم و نه خدا وی را نمی‌بخشند، ما باید شجاعانه مشکلات را ببینیم و دلسوزانه نسبت به رفع این مشکلات قدم برداریم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ما به غیر از مشارکت مردم نمی‌توانیم مشکلات این کشور را برطرف کنیم چرا که اساس این انقلاب مردم هستند و در طول ۴۰ سال انقلاب همه مشکلات با مشارکت مردم برطرف شده است.

وزیر کشور بر ضرورت حمایت از مردم و برداشتن مشکلات و سختی‌ها از جلوی پای آنها تاکید کرد و افزود: ما باید امروز نظام‌های نوینی را در حوزه‌های مختلف اقتصادی به کار بندیم و از سخت کوشی مردمان یزد در هزاران سال قبل که قنات را با این پیچیدگی الگو برداری کنیم.

نظر شما