شناسهٔ خبر: 148918 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

پیگیری مطالبات رهبری برای بهبودمعیشت مردم/اجلاسیه بعدی۱۳و۱۴شهریور

خبرگان/2 سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان از برگزاری اجلاسیه آینده خبرگان در روزهای ۱۳ و ۱۴ شهریور خبر داد.

به گزارش «نماینده»، آیت الله سیداحمد خاتمی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، پس از نشست هیأت رئیسه اظهار داشت: موضوعی که در این نشست به تصویب رسید، پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از سران قوا برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم به عنوان دستور کار اجلاس عمومی مجلس خبرگان است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در موضوع حل و فصل مشکلات معیشتی مردم با مسئولان سه قوه اتمام حجت کردند و این موضوع دستور کار ما در اجلاس خبرگان است.

خاتمی گفت: در نشست بین الاجلاسین اخیر که با حضور روسای کمیسیون های مجلس خبرگان برگزار شد، بر پیگیری مطالبات رهبر معظم انقلاب برای رفع مشکلات معیشتی مردم به عنوان خواست عمومی تاکید شد.

وی افزود: در نشست هیأت رئیسه مجلس خبرگان تصریح شد که در اجلاس عمومی آینده اعلام شود که نمایندگان مجلس خبرگان مشکلات معیشتی و گرفتاری های مردم را با تمام وجود درک می کنند و در میان مردم هستند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان تاکید کرد: موضوع دیگری که بر آن تاکید شد این است که مردم بصیر ایران هوشیار باشند که ضد انقلاب بر خواسته های به حقشان سوار نشوند.

خاتمی هشدار داد: ضد انقلاب فرصت‌طلبانه در پی آن است که با سوار شدن بر خواسته های به حق مردم در کشور آشوب ایجاد کنند و این آشوب‌گری ابزاری برای رسیدن به اهداف خائنانه آنان است.

وی همچنین گفت: در اجلاس آینده مجلس خبرگان دو طرح که از اجلاس قبل به کمیسیون آیین نامه ارجاع و در این کمیسیون ساماندهی شد مطرح می شود یکی از این طرح ها ایجاد یک کمیسیون جدید به کمیسیون های شش گانه کنونی است.

خاتمی افزود: بر این اساس کمیسیون سیاسی، فرهنگی، اقتصادی به دو کمیسیون شامل کمیسیون سیاسی، فرهنگی اجتماعی و کمیسیون اقتصادی تبدیل می شود که البته این باید در صحن علنی مطرح شود و رأی بیاورد.

وی گفت: درباره ساماندهی نطق‌های قبل از دستور نمایندگان مجلس خبرگان نیز پیشنهادهای سازنده ای مطرح شد که از کمیسیون آیین نامه ارائه شده و قرار است در دستور کار اجلاس آینده قرار بگیرد.

خاتمی برگزاری انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون‌ها را دستور کار دیگر اجلاس خبرگان رهبری اعلام و اضافه کرد: با برگزاری این انتخابات رئیس و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری انتخاب می‌شوند.

نظر شما