شناسهٔ خبر: 148510 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

عضو شورای شهر دوباره به"افشانی" تذکر داد

فراهانی عضو شورای شهر تهران گفت: امیدورایم با اقدام موثر شهردار تهران شاهد حفظ سرمایه کارکنان شهرداری و پایبندی بیش از پیش صندوق ذخیره کارکنان شهرداری به حقوق اعضاء و رعایت قانون و مصوبات شورا باشیم.

به گزارش «نماینده»، محید فراهانی در ابتدای هفتاد و هشتمین جلسه صحن علنی شورا با اشاره به لزوم گزارشگری شهرداری درباره مصوبات شورا با موضوع تشکیل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری خواستار تعیین تکلیف بازپرداخت کمک به این صندوق توسط سازمان بازنشستگی شد.

وی در این رابطه گفت: ده سال پیش با مجوز اعضاء شورای اسلامی شهر تهران «صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران» تشکیل گردید تا از طریق اندوخته و حق عضویت ۳ درصد از حقوق ماهانه کارکنان و سرمایه گذاری بر اساس این سرمایه زمینه های ارتقاء سطح معیشت و رفاه آتی و هم‌چنین رفع نگرانی‌های کارکنان شهرداری و واحدهای وابسته و خانواده آنان از مشکلات و دغدغه‌های برنامه‌های جاری زندگی و مسائل دوران بازنشستگی و پاسخگویی به نیازهای ایشان مرتفع گردد.

فراهانی افزود: اما متاسفانه سوء مدیریت و عملکرد ناثواب صندوق سبب شده است تا ما خبرهای ناراحت کننده ای همچون اعتراض و تجمع تعدادی از کارکنان بازنشسته برای دریافت حق عضویت و سپرده خود از صندوق را در رسانه های اجتماعی مشاهده کنیم.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران خاطر نشان شد: شهرداری مکلف بوده است که بر اساس تبصره ۳ مصوبه «مجوز تشکیل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران» مصوب ۱۰/۲/۱۳۸۷ شورای شهر تهران؛ هر شش ماه گزارش حسن اجرای این مصوبه و عملکرد مالی خود را در این خصوص به شورای اسلامی شهر تهران ارائه نماید، اکنون و در آستانه نخستین سال فعالیت شورای پنجم متاسفانه تاکنون ما گزارشی از شهرداری در اجرای این مصوبه دریافت نکرده ایم.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه «مجوز کمک به صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران» مصوب ۹/۷/۱۳۸۷ شورای شهر تهران؛ سازمان بازنشستگی می بایست نسبت به دریافت مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال کمک شهرداری به صندوق ظرف مدت ۵ سال اقدام به عمل می آورد.

این عضو شورای شهر با تاکید بر اجرای قانون گفت: به‌ عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم گزارشگری شهرداری درباره مصوبات شورا با موضوع تشکیل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری و تعیین تکلیف بازپرداخت کمک به این صندوق توسط سازمان بازنشستگی» به شهرداری تهران تذکر می دهم.

فراهانی در پایان اظهار کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای مهندس افشانی، شهردار محترم تهران شاهد حفظ سرمایه کارکنان شهرداری و پایبندی بیش از پیش صندوق ذخیره کارکنان شهرداری به حقوق اعضاء و رعایت قانون و مصوبات شورا باشیم.

نظر شما