شناسهٔ خبر: 147629 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: جهان نیوز

آقای فیروزآبادی بجای عذرخواهی از رهبر انقلاب و مردم عذرتراشی کرد/ حداقل پیش خدا توبه کند

زاکانی نماینده ادوار مجلس نوشت: آقای فیروزآبادی بجای عذرخواهی از رهبری و مردم عذرتراشی کرد. ای کاش لااقل در پیشگاه خدا توبه نماید تا این اقدام ناشایستش حداقل عواقب اخروی را برای وی داشته باشد.

به گزارش«نماینده»، علیرضا زاکانی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در واکنش به تخلیه ویلای سرلشکر فیروزآبادی که پس از مقاومت و توجیه چندساله وی، بالاخره در هفته پیش و درپی تلاش دانشجویان انقلابی صورت گرفت، نوشته است:

به اعتبار مرقومه آقای دکتر فیروزآبادی ۲۳ سال ‌زمینی یک هکتاری مخروبه! در یکی از بهترین نقاط ییلاقی با کمترین امکانات، بعنوان دفتر فوق سری! ایشان مورد استفاد قرار گرفته بود.تعدادی از دانشجوی عدالتخواه به این شرایط اعتراض کردند.

ستاد اجرایی حضرت امام که با دوبار دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تخلیه این مکان با تعارف برخورد کرده بود ۳ روز پیش به دستگاه قضایی شکایت کرد، همان روز دستور قضایی برای تخلیه مکان مورد نظر صادر شد و بلافاصله نیروی انتظامی آن را ابلاغ کرد و فردای روز ابلاغ حکم قضایی نیز ملک مورد نظر به بیت المال برگشت.

برخی از درس ها و عبرت های گرفته شده در این خصوص به نظر عبارتند از:

۱. وقتی آتش به اختیاری نیروهای انقلابی با دقت و بررسی درست انجام پذیرد حتماً در اصلاح امور موثر خواهد بود.

۲. سال ها مواجهه تعارف مابانه ستاد اجرایی با دستور رهبری معظم انقلاب اسلامی نتیجه ای در پی نداشت و نشان داد صیانت از بیت المال با مماشات سازگار نیست و تنها شکایت قضایی ستاد اجرایی بدور از تعارفات مضر نتیجه بخش شد.

۳. اقدام به هنگام دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پس از شکایت و در کسری از روز، هم تحسین برانگیز بود و هم نشان داد در صورت وجود اراده برخورد می توان مشکلات و معضلات را به فوریت اصلاح نمود.

۴. آقای فیروزآبادی بجای عذرخواهی از رهبری و مردم عذرتراشی کرد. ای کاش لااقل در پیشگاه خدا توبه نماید تا این اقدام ناشایستش حداقل عواقب اخروی را برای وی داشته باشد.

۵. اهمیت تحقق اراده مجلس شورای اسلامی در پیگیری تصویب طرح اعاده اموال نامشروع از مسئولان مجددا رخ نمایی نمود و وظیفه سنگین جوانان انقلابی و دستگاه های نظام اسلامی را برای مطالبه تسریع در تصویب و اجرایی شدن این قانون گوشزد نمود.

نظر شما