شناسهٔ خبر: 147577 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

پیکر حجت‌الاسلام حسینی از مقابل مسجد فائق تشییع شد

پیکر حجت‌الاسلام حسینی استاد اخلاق از مقابل مسجد فائق باحضور انبوه علاقه‌مندان تشییع شد.

به گزارش«نماینده»، پیکر حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر موسوی حسینی استاد اخلاق از مقابل مسجد «فائق» واقع در حوالی خیابان ۱۷ شهریور با حضور انبوه دوست‌دارانش به سمت شهرری و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تشییع شد.

در این مراسم آیت‌الله امامی کاشانی برپیکر حجت‌الاسلام حسینی نماز خواند.

در این مراسم چهره‌هایی چون غلامعلی حداد عادل، حجج اسلام سیدمجتبی و سیدمیثم خامنه‌ای، حجت‌الاسلام طائب، سردار اشتری، آیت‌الله امامی کاشانی، حجت‌الاسلام مجتهد شبستری، حجت‌الاسلام ناطق نوری، حجت‌الاسلام ادیب یزدی، محمود فرشیدی، حسین فریدون و بسیاری از چهره‌های فرهنگی و حوزوی حضور داشتند.

حجت‌الاسلام حسینی متولد ۱۳۱۸ تهران و دانش‌آموخته حوزه‌های علمیه تهران و قم بود. وی در ده‌های شصت و هفتاد با برنامه تلویزیونی اخلاق در خانواده میهمان خانواده‌های مردم بود و محبوبیت خاصی در بین مردم داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های چهارم و پنجم، مدیریت کل آموزش و پرورش استان تهران، ریاست کمیسیون آموزش و پرورش مجلس، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و تدریس در حوزه و دانشگاه بخشی از فعالیت‌های حجت‌الاسلام حسینی در سال‌های حیات پربرکتش است.

تألیف مجموعه پنج جلدی سلام بر خورشید ویژه داستان درخشان زندگانی خاتم پیامبران(ص) و تألیف کتب دینی سطوح ابتدایی و راهنمایی مدارس از جمله آثار وی بود.

شب گذشته نمازگزاران مسجد فائق با پیکر این معلم اخلاق وداع کردند.

پیکر حجت‌الاسلام حسینی جهت خاکسپاری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به شهرری منتقل شد.

نظر شما