شناسهٔ خبر: 147498 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

تنها معاون زن سازمان محیط زیست سفیر می‌شود؟

خبر پیشنهاد تصدی سفارت جمهوری اسلامی به پروین فرشچی تنها معاون زن در سازمان محیط زیست در تب و تاب پایان سال گم شد، اما آنطور که معاون محیط دریایی سازمان محیط زیست می‌گوید: ماجرای سفیر شدنش منتفی نشده و در حال طی مراحل اداری است.

به گزارش«نماینده»، واپسین روزهای سال ۹۶ خبری مبنی بر معرفی گزینه‌های جدید وزارت امور خارجه برای سفارت منتشر شد که در آن روزها وزیر امور خارجه گفته بود: دو گزینه زن برای تصدی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دو کشور، به ریاست جمهوری معرفی شده اند.

محمدجواد ظریف، در واکنش به گلایه خبرنگاران از فراموشی وعده معرفی سفیر زن گفته بود: «دو یا سه گزینه جدید برای کسب موافقت رئیس جمهور معرفی کرده است». اما وی اسم و کشور مقصد را به این دلیل که کار هنوز نهایی نشده و مراحل زیادی مانده، معرفی نکرد.

رسانه‌ها پس از آن اعلام کردند یکی از این دو گزینه مطرح شده از سوی ظریف، پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست است که از دوران تصدی معصومه ابتکار به این سمت منصوب شده است.

فرشچی، معاون محیط زیست دریایی است، استاد این حوزه در دانشکده علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ماجرای سفیر شدنش حقیقت دارد؟ گفت: بله! این پیشنهاد داده شده و در حال گذراندن مراحل اولیه آن در وزارت امور خارجه هستم.

گفته می‌شود: رئیس جمهور مرحله اول موافقت خود را اعلام کرده اند. در مرحله دوم موافقتش دستگاه‌های نظارتی هم باید اعلام نظر کنند.

سال گذشته برخی رسانه اخباری مبتنی بر تابعیت دوگانه فرشچی منتشر کرده بودند که تایید یا تکذیب نشد؛ موضوعی که در صورت اثبات می‌تواند موجب نظر منفی دستگاه‌های امنیتی و نظارتی شود که باید درباره سفیر پیشنهادی نظر بدهند.

نظر شما