شناسهٔ خبر: 147463 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

جزئیات طرح مجلس برای برگزاری تجمعات قانونی + مکان‌های پیشنهادی

اصغر سلیمی43 سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از جایابی وزارت کشور برای برگزاری تجمعات قانونی خبر داد.

به گزارش«نماینده» اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی، از بررسی طرح ساماندهی تجمعات در کارگروهی که به همین منظور تشکیل شده خبر داد و گفت: براساس این طرح، تنها مکان برای برگزاری تجمعات مقابل مجلس است و برگزاری این تجمعات نیاز به گرفتن مجوز قانونی ندارد.

وی با بیان اینکه در بحث‌هایی که با وزارت کشور داشتیم مشخص شد که این وزارت‌خانه نیز مکان‌هایی را برای برگزاری تجمعات قانونی جایابی کرده است، ادامه داد: وزارت کشور برخی ورزشگاه‌ها و پارک‌ها را برای برگزاری تجمعات قانونی در نظر دارد و در حال کار روی گزینه‌های احتمالی است.

 نماینده مردم سمیرم در مجلس درباره طرح ارائه شده درباره تجمعات قانونی اظهار داشت: براساس این  طرح در تجمعات زیر۳۰ نفر نماینده مجلس، در تجمعات کمتر از ۷۰۰ نفر رئیس مجمع نمایندگان استان، در تجمعات کمتر از ۲۰۰۰ نفر نواب رئیس مجلس و در تجمعات بالای ۲۰۰۰  نفر رئیس مجلس باید در جمع معترضان حضور یابد و پاسخگو باشد.  

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: در روزهای آینده چکش کاری‌های لازم بر روی این طرح در کارگروه تشکیل شده انجام می شود و سپس در صحن کمیسیون درباره آن رای‌گیری انجام می‌شود و در صورت تصویب، این طرح به صحن علنی پارلمان ارجاع می شود.

نظر شما