شناسهٔ خبر: 147248 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

محل‌های تجمعات به نحوی است که صدای معترضین شنیده شود

جبارزاده معاون سیاسی وزارت کشور گفت: محل‌های تجمعات را به شکلی در نظر گرفته‌ایم تا صدای معترضین و تجمع کنندگان شنیده شود.

به گزارش «نماینده»، اسماعیل جبارزاده معاون سیاسی وزارت کشور بعدازظهر امروز در نشست خبری اظهارداشت: کمسیون ماده ١٠ احزاب می‌تواند برای تجمعات و راهپیمایی‌ها مجوز صادر کند و با توجه به اختیاراتی که دولت قرار داده است، مدت زمان صدور مجوز سه روز کاری تعیین شده است.

وی با بیان اینکه باید توجه داشت که نمی‌شود چند تشکل در یک جا تجمع کنند، گفت: نیروی انتظامی مرجع تامین امنیت این تجمعات به حساب می‌آید.

جبارزاده افزود: در راستای توسعه سیاسی و انجام وظایف وزارت کشور،  دولت بر آن شده‌ است تا محل‌های به خصوصی را برای برقراری تجمعات در نظر بگیرند.

معاون سیاسی وزارت کشور ادامه داد: در تهران ٥ ورزشگاه و ٦ بوستان و همینطور ضلع شمالی مجلس برای تجمعات در نظر گرفته شده و در شهرستان‌ها نیز با توجه به جمعیت از یک تا ٢ محل برای تجمعات اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: محل های تجمعات را به شکلی در نظر گرفته‌ایم تا صدای معترضین و تجمع کنندگان شنیده شود.

جبارزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعداد افراد می‌توانند در این تجمعات حضور پیدا کنند، اظهار داشت: کسی که تقاضای تجمع می‌کند، ظرفیت مکان و نفراتی که پیش بینی کرده است را باید بطور متناسب درنظر بگیرد.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره نوع برخورد با افراد سودجو گفت: افراد سودجو در هر جایی ممکن است وجود داشته باشند. برخورد با این افراد بر اساس مقررات خاص خود به عهده نیروهای انتظامی است و متناسب با مورد برخورد می‌شود.

جبارزاده در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا افراد حاضر در تجمع‌ها تحت تعقیب قرار می‌گیرند و آیا تصویرشان برداشت خواهد شد، گفت: امروز در اغلب شهرهای بزرگ دنیا و ایران، کل شهرها تحت پوشش تصویری قرار دارد. بسیاری از متخلفان توسط نیروهای انتظامی با همین مانیتورینگ دستگیر می‌شوند.

وی تاکید کرد: اینکه بگوییم این مکان‌ها تعیین شده تا تصویر افراد برداشته شود، برداشت بسیار غیرمنصفانه‌ای است چون اگر بنا به تصویربرداری باشد، افراد همین که از منزل بیرون می‌آیند، تحت پوشش دوربین‌های ترافیکی و شهری هستند

برچسب‌ها:

نظر شما