شناسهٔ خبر: 147205 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: ریشه

بقایی یکه تاز رسانه‌های معاند از بی بی سی تا رادیو اسرائیل

بقایی اینجا محل تولید محتوا برای رسانه‌های معاند انقلاب اسلامی است. شرایط عضویت را شما تعیین می‌کنید. اگر محتوای خوب و قابل پرداخت برای بی بی سی، رادیو فردا، VOA، رادیو اسرائیل، بالاترین و ... داشته باشید شما یک عضو این جریان خواهید بود.

به گزارش «نماینده» به نقل از سایت ریشه، صحبت از یک جریان است که چند صباحی است عنان کار را داده و در تلاش برای باقی ماندن در صدر اخبار و ارضا شهوت قدرت خود است.

از بقایای چند نفره انحرافی ها می‌گوئیم. از شخصی با نام مشخص حمید بقایی. نامش را این روزها بیشتر از اینکه با محصول کارش در دولت نهم و دهم به زبان بیاروند با تخلفاتش در این دو دوره ترکیب می‌کنند.

وقتی در گوگل نام حمید بقایی را سرچ کنید در همان صفحه اول سرچ و در 4 نتیجه ابتدایی هر سایتی که مشاهده می‌کنی فرمانش دست معاندان جمهوری اسلامی ایران و انقلاب مردمی آن است از ویکیپدیای فارسی با داستان‌های خاص خودش بگیرید تا بی بی سی و دویچه وله که این روزها یکی از مدیرانش عاریتی از بی بی سی به آن کوچ کرده است.

pic-42202-1528635436.jpg

22 اسفند 1396 در ساعت 20 وارد زندان اوین شد تا دوران محکومیت خود را اغاز کرده باشد. زمان گذشت و گذشت تا تیم رسانه‌ای وابسته به بقایی اخباری از خود عنادی، خود آزاری یا همان به قول خودشان اعتصاب غذای وی منتشر کردند. هنوز دقایقی از انتشار خبر نمی‌گذشت که شاخه خارج نشین پروپاگاندا علیه انقلاب کار خود را شروع می‌کرد؛ ابتدا خبر و سپس بررسی شرایط و تحلیل و پیش بینی اینده.

کار به جایی رسید که بقایی تبدیل به نامی پر خبر برای رسانه‌های وابسته به دولت‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی معاند جمهوری اسلامی شد.

از بقایی و بقایای حلقه انحرافی تولید محتوا، از رسانه‌ها و جارچی‌های خارج نشین انتشار و پخش خبر.

موضوع این نیست. بحث ما بر سر تلاش همه جانبه بقایای یک حلقه انحرافی برای خنجرزدن به نظام هم نیست. کاری به خود آزاری بقایی هم نداریم. اما انتشار یک عکس ذهن نگارنده را به خود جلب کرده است. آن هم عکسی از بقایی قبل از بازگشت مجدد به زندان در تاریخ 19 خرداد 1397 است. در جایی که بقایی با در آوردن لباس خود عکسی از سینه و صورت خود را منتشر کرد. این عکس مشخص را که به دلیل رعایت شئونات کامل منتشر نمی‌شود را می‌گویم. در ذیل این پاراگراف عکس چهره بقایی را بعد از به قول دوستانش 84 روز اعتصاب غذا مشاهده می‌کنید.

pic-42200-1528635436.jpg

دوستانش که در طول دوران محکومیت وزن وی به گرم را نیز داشتند مدعی هستند حمید بقایی 84 روز اعتصاب غذا کرده و وزن از دست داده است.

عکس بسیار حرفه‌ای و با قصد قبلی منتشر شده است. تا پیش از این عکسی از بقایی با این شرایط در رسانه‌ها منتشر نشده بود.

از زمان انتشار عکس و با شرایطی که از یار نزدیک احمدی نژاد می‌دانستم سراغ آرشیو گوگل رفتم تا عکس‌های بقایی در سال‌هایی که در دولت از بودجه دولتی ارتزاق می‌کرد را ببینم. این عکسی است از زمان دولت دهم. حمید بقایی را در تصویر مشاهده می‌کنید.

pic-42201-1528635436.jpg

به چند عامل دقت کردم. در آن زمان نه قوه قضائیه‌ای به پرونده ورود کرده بود و نه محکومیتی مطرح شده بود. عکس بالا عکس بقایی است. به حالت گونه و لاغری صورت و نحیف بودن اندام وی با دقت توجه کردم. بقایی در عکس زمان منصب دولتی‌اش همانقدر نحیف بوده است که الان با 84 روز اعتصاب غذا به قول دوستانش نحیف است.

بقایی حتی بر اثر اعتصاب غذا موهایش را هم از دست نداده و حجم مو همان حجم موی زمان منصب دولتی‌اش است. یک نکته جالب از همین مو که به نظرم می‌رسد این است که وقتی به دکتر برای گرفتن رژیم غذایی مراجعه می‌کنید یکی از نکات مهم رژیم مناسب گرفتن برای نریختن موهای من و شماست اما انگار این نکته برای بقایی اصلا صدق نمی‌کند.

بقایی را از همان روزها به مانند فردی لاغر و نحیف می‌شناختم. اطرافیانش هم به این موضوع صحه می‌گذارند.

حالا آقای 84 روز اعتصاب غذا کرده مدعی است کلی وزن کم کرده، لاغر شده، فشار خونش از 12 روی 8 آمده و همه اینها از عوارض زندان قوه قضائیه است.

اما یک سوال، یک سال که نه یک شبهه بزرگ: 84 روز غذا نخوردن باید شخصی مثل بقایی را نحیف و نحیف تر که هیچ باید به شرایط بغرنج جسمی نزدیک و نزدیک تر کند اما قهرمان قصه بهاری‌ها، بی بی سی، رادیو اسرائیل، بالاترین و و و از روی عکس سال‌های قبل و عکس اخیر تغییر نکرده که هیچ دست نخورده باقی مانده است. امیدواریم این مطلب به استحضار بقایی برسد تا از زندان همانطور که آمار گرم به گرم وزن خود را به دوستانش در خارج از زندان داد پاسخ این سوال را هم بدهد. آیا واقعا 84 روز اعتصاب غذا با شما چنین می‌کند که تا الان کرده است.

نظر شما