شناسهٔ خبر: 146457 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو

هنیه: صبر گردان‌های قسام را امتحان نکنید!

اسماعیل هنیه 43 رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که ملت فلسطین به تظاهرات بزرگ حق بازگشت ادامه می‌دهد و این ملت بیش از آنچه که دشمنان فکر می‌کنند، سعه صدر دارد.

به گزارش «نماینده»، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس عصر روز سه شنبه در سخنرانی خود در جریان تظاهرات میلیونی حق بازگشت در نزدیکی مرزهای لبنان و فلسطین تصریح کرد که «صبر گردان‌های قسام را امتحان نکنید. شما نباید به شکستن اراده این ملت بزرگ دل ببندید. تظاهرات‌های حق بازگشت طرف‌هایی را که در انتقال سفارت آمریکا همدستی کرده اند، زیر ذره بین گذاشت.»

وی افزود: «خون‌هایی که در غزه ریخته شد، صفحه جدیدی را در تاریخ پایداری شکوهمندانه ملت فلسطین رقم زد. مقاومت ملت ما ادامه دارد و تشکیلات خودگردان فلسطین باید رسما مرگ «اسلو» را اعلام کند.»

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خاطر نشان کرد که غزه تابلویی آغشته به خون و نورانی با نور عزت و جوانی و کرامت ارائه کرد و برق تظاهرات‌های حق بازگشت چشم همه جهانیان را خیره کرده است.

هنیه تصریح کرد که مقاومت مردمی به نقاط دیگری مانند کرانه باختری، اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی و اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ نیز گسترش پیدا خواهد کرد و حماس و گردان‌های قسام به روند مبارزات ملت فلسطین پایبند خواهند ماند و ملت فلسطین اجازه انحراف مسیر قطب نما و یا ترویج مسائل خیالی را نخواهد داد، بلکه این ملت قدرت پس گرفتن حقوق خود، تشکیل کشور فلسطین و اقامه نماز در مسجد الاقصی را دارد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین کسانی را که در قبال جنایت‌های رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند و یا دست به عادی سازی روابط می‌زنند و می‌خواهند دست در دستان آغشته به خون صهیونیست‌ها بگذارند، محکوم کرد.

وی خواستار وحدت ملت فلسطین و به دست گرفتن ابتکار عمل از طریق دعوت به برگزاری نشست شورای ملی یکپارچه با مشارکت تمامی گروه‌های فلسطینی شد؛ چرا که نشست برگزار شده در رام الله اقدامی در راستای تشدید شکاف داخلی بود.

نظر شما