شناسهٔ خبر: 146408 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

انتقال سفارت آمریکا به قدس نتیجه معکوسی برای طراحان آن خواهد داشت

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه انتقال سفارت آمریکا به قدس نتیجه معکوسی برای طراحان آن خواهد داشت، تصریح کرد: ناامنی حاصل از این اقدام بر عهده رژیم صهیونیستی و آمریکاست.

به گزارش «نماینده»، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف با تقبیح و محکومیت شدید این اقدام غیرقانونی و مغایر حقوق مردم فلسطین، گفت: ترامپ با خطاهای راهبردی که در حمایت از تروریسم، نقض برجام و قوانین و پیمان های بین المللی وهمچنین زیر پا گذاشتن حقوق مردم فلسطین مرتکب شده است به نمادهرج و مرج گرایی وخشونت افزایی در عرصه جهانی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه انتقال پایتخت رژیم نامشروع صهیونیستی به قدس شریف، ضمن تقویت اراده جهان اسلام برای دفاع از آرمان فلسطین، نتیجه ای معکوس برای طراحان این توطئه به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: اولین پیامد این اقدام فاجعه بار، انسجام بیشتر و وحدت مسلمانان عالم برای دفاع از مقدسات خود و تسریع در روند اضمحلال رژیم جعلی صهیونیستی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: باتوجه به تبعات امنیتی و سیاسی هرگونه تصمیم در مورد شهر قدس، مسئولیت بی ثباتی و ناامنی حاصل از این گونه اقدامات نابخردانه مستقیما بر عهده رژیم صهیونیستی و آمریکا خواهد بود.

شمخانی در پایان با بیان اینکه قدس شریف بخش لاینفک فلسطین است، خاطرنشان کرد: هر نوع تصمیم گیری در مورد آینده این سرزمین در صلاحیت ساکنان اصیل و غیر مهاجر آن بوده و هیچ کشوری نمی تواند با نادیده گرفتن حقوق مسلم مردم فلسطین برای این کشور اسلامی تصمیم گیری کند.

نظر شما