شناسهٔ خبر: 146170 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

آیت‌الله نوری همدانی: این انقلاب ارزان به دست نیامده

نوری همدانی آیت الله نوری همدانی، صحبت های اخیر نتانیاهو را حقه بازی دانست و گفت: یهود از ابتدا با اسلام مخالف بوده در قرآن نیز به حقه‌های یهود، اشاره شده است.

به گزارش «نماینده»، آیت الله حسین نوری همدانی، ظهر امروز در دیدار با رییس سازمان بسیج سازندگی کشور، عنوان کرد: یکی از مسائل مهم دنیا، مسئله سازندگی است، خداوند متعال در وجود انسان استعدادهای فراوانی قرارداده است و افرادی باید سعی کنند این استعداد ها را به فعلیت برسانند؛ دلیل ابلاغ پیامبران از سوی خداوند نیز همین موضوع بوده است.

وی افزود: پیغمبران خدا سه اصل را برای ساختن انسانها قرار دادند، اولین اصل ایمان است که از قلب و روح انسان آغاز می‌شود؛ ایمان معانی وسیع و عمیقی دارد و اولین کار در سازندگی، ساختن ایمان، عقیده و جوشش قلبی است که کار آسانی نیست؛ بسیج نیز که در راه سازندگی گام برمی‌دارد، باید اولین توجه آن به قلب و روح انسان باشد و اعتقاد افراد باید ساخته شود؛ در دنیای کنونی، افرادی که از عمق روح عقیده نداشته باشند، نمی‌توانند کاری کنند.


این مرجع تقلید تصریح کرد: دومین اصل در سازندگی، اخلاق است؛ انسان باید دارای اخلاق و روحیات والایی باشد و تواضع، مهر و محبت را در دل خود ایجاد کند؛ این موضوع نیاز به تمرین دارد.

وی ادامه داد: سومین اصل نیز، عمل است؛ بعضی افراد اهل کار و عمل هستند، این افراد پیش می‌روند؛ در دنیای امروز برای افراد انقلابی، وجود این سه اصل لازم است؛ در سازمان بسیج سازندگی باید بر اساس معارفی که دارید این سه اصل را در نیروها تقویت کنید؛ کار سازندگی بسیار دشوار است و یک جهاد بزرگ محسوب می‌شود.

باید با قدرت، از انقلاب اسلامی حفاظت کنیم
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه بسیجیان، حافظان انقلاب هستند، بیان کرد: این انقلاب ارزان به دست نیامد و بسیاری از جوانان این مملکت شهید شدند، این شهیدان برای ما پیامی دارند؛ انقلابی که با این زحمات به دست آمده و در جهان، تحول ایجاد کرده، بسیار بزرگ است و باید آن را با قدرت حفظ کنیم؛  برای حفظ انقلاب باید معیارها و شاخص‌های آن را بیان کنیم.

وی در خصوص اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: یهود از ابتدا با اسلام مخالف بوده و این مخالفت همچنان وجود دارد، در سوره حمد، مقصود از آیه ی "غیرالمغضوب علیهم و الضالین" یهودیان هستند و ما هر روز در نماز باید این آیه را چند بار تکرار کنیم تا اینها را بشناسیم و حیله‌ها و حقه‌هایشان در ما اثر نگذارد.

این مرجع تقلید ادامه داد: قرآن کریم از حقه‌های یهود بسیار یاد کرده است و صحبتهای اخیر نتانیو هم یکی از این حقه‌ها است؛ ما باید بسیار هوشیار باشیم تا در مقابل این حیله‌ها آسیبی نبینیم. در قضیه برجام آن‌ها از ابتدا با کلک و نقشه پیش آمدند و اکنون نیز نیز بازی درمی‌آورند.

 باید از قاچاق جلوگیری شود
وی با اشاره به لزوم آمادگی کشور در عرصههای نظامی و اقتصادی، تصریح کرد: بحث تولید، اشتغال و حمایت از کالای ایرانی، زمانی نتیجه می‌دهد که جلوی قاچاق گرفته شود، وقتی کالای قاچاق وارد کشور شود، پیشرفت ممکن نیست.

نظر شما