شناسهٔ خبر: 146131 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

تمهیدات دولت برای توزیع سبد کالا به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

انوشیروان محسنی بندپی 43 رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: طی سال‌های گذشته توزیع سبد کالا به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و امداد و همچنین خانواده‌های نیازمند در دستور کار دولت بوده و امسال نیز دولت در این زمینه تمهیداتی پیش بینی کرده است.

به گزارش «نماینده» انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اینکه اسامی مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی در اختیار معاونت رفاهی وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی قرار دارد، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته از سوی این معاونت هر ساله سبد کالا(بسته امنیت غذایی) در چند نوبت در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: توزیع بسته‌های غذایی با محوریت معاونت رفاهی وزارت تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود و طی پیگیری‌های صورت گرفته توزیع بسته‌های غذایی در دستور کاری وزارت رفاه قرار دارد.

محسنی بندپی با اشاره به حمایت‌های وزارت رفاه از افراد نیازمند بیان کرد: این حمایت‌ها در چند سطح انجام می‌پذیرد که از آن جمله می‌توان به پوشش بیمه‌های اجتماعی از زنان سرپرست خانوار، توزیع یک وعده غذای گرم به کودکان در روستامهدها، ارائه وام اشتغال به خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی و ...  اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سال گذشته وزارت رفاه در دو نوبت به خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و امداد و همچنین خانواده‌های نیازمند شناسایی شده سبد کالا داد که امسال نیز برنامه ریزی در این خصوص صورت گرفته است.

محسنی بندپی تصریح کرد: سال گذشته به ۱۱ میلیون نفر از اعم از مددجویان تحت پوشش بهزیستی و امداد و خانواده‌های نیازمند سبد کالا داده شد و پیش بینی می شود امسال نیز این روند ادامه داشته باشد.

وی افزود: خوشبختانه حمایت‌های دولت از جامعه هدف بهزیستی و امداد به مراتب بهتر از دولت‌های گذشته است و این در حالی است که سرانجام لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان تصویب و توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است.

نظر شما