شناسهٔ خبر: 145824 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

فعالیت ده‌ها کانال جعلی به اسم آموزش و پرورش

مدرسه معاون رسانه ای وزارت آموزش و پرورش گفت: تعطیلی مدارس بر طبق تقویم رسمی کشور و ادارات دولتی است و اخبار مربوط به کانال‌های جعلی وزارت آموزش و پرورش تکذیب می‌شود.

به گزارش «نماینده» نجات بهرامی، در خصوص راه اندازی کانال‌های جعلی به نام وزارت آموزش و پرورش گفت: متاسفانه با تصور نادرست تعطیلی مدارس در مواقع آلودگی هوا، بارش برف و باران و یا تعطیلات پشت سر هم در فضای مجازی، شرایط برای راه اندازی ده‌ها کانال جعلی آموزش و پرورش با کاربر بالا فراهم شده است در حالی که این اعتماد به فعالیت این کانال‌ها در شرایط انتشار اخبار دروغین، سیستم آموزش و پرورش را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: تعداد کانال‌های جعلی به نام وزارت آموزش و پرورش بسیار بوده و کنترل همه فضای مجازی امکان ناپذیر است براین اساس تنها راه جلوگیری از فعالیت اینگونه کانال‌ها توجه به اخبار رسمی رسانه‌ها و مراجعه به سایت رسمی وزارت آموزش و پرورش است در حالی که با خاطیان امر نسبت به راه اندازی کانال‌های جعلی در فضای مجازی برخورد کرده و از مجاری قضایی ادامه دارد.

معاون رسانه ای وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: به علت وقوع حوادث طبیعی افکار عمومی نسبت به تعطیلی مدارس حساس شده و با وقوع هر گونه اتفاق انتظار تعطیلی مدارس را دارند درحالی که مدارس همچون سایر ارگان‌های دولتی تنها بر اساس تقویم رسمی کشور تعطیل بوده و هیچ پیش بینی و تصمیم قطعی نسبت به تعطیلی دیگر روزهای سال وجود ندارد بنابر این معیار استعلام روزهای تعطیلی مدارس تعطیلات رسمی کشور است.

بهرامی ادامه داد: هدف اصلی راه اندازی سایت و کانال‌های رسمی وزارت آموزش و پرورش روشنگری مردم نسبت به اخبار این وزارتخانه است بنابر این با توجه به تفکرات متعدد در رسانه‌ها از مردم، اولیاء و مربیان تقاضا داریم نسبت به انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی هوشمندانه رفتار کرده و تنها اخبار رسمی کشور را از رسانه‌های معتبر دنبال کنند.

وی در خصوص اخبار مربوط به تعطیلات اعیاد شعبانیه گفت: هر گونه اطلاعیه در خصوص تعطیلی مدارس خارج از تقویم رسمی کشور کذب است و از جانب وزارت آموزش و پرورش تأیید نمی شود.

معاون رسانه ای وزارت آموزش و پرورش در پایان عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام امتحانات خرداد ماه فضا برای انتشار اخبار دروغین فراهم است. براین اساس از مردم تقاضا میشود تنها به اخبار رسمی دولت و سایت رسمی وزارت آموزش و پرورش اکتفا کرده و از حاشیه‌های موجود بپرهیزند.

نظر شما