شناسهٔ خبر: 145807 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

شرط معافیت مالیاتی فعالان مناطق آزاد اعلام شد

مناطق آزاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به تکمیل نظام اطلاعات مالیاتی، از رصد و وصول مالیات فعالان اقتصادی مناطق آزاد خبرداد و گفت: این فعالان با ارایه اظهارنامه ازمعافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

به گزارش «نماینده»،  سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به سطح همکاری مطلوب بین سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و سازمان مالیاتی، گفت: اعمال معافیت مالیاتی در مناطق آزاد منوط به ارایه اظهارنامه است و در غیر اینصورت امکان ارایه معافیت ها وجود ندارد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه مسئولان مناطق آزاد در این زمینه کمک کردند که سازمان بتواند در مناطق مستقر، اقدام به دریافت اظهارنامه کند، اظهارداشت: به صورت کلی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد مورد رصد قرار می‌گیرند.

تقوی نژاد درباره اجرای عدالت مالیاتی در کشور بیان داشت: در این زمینه اقدامات گوناگونی از جمله طرح جامع مالیاتی پیگیری شده است. در این طرح ما باید به سمت شفافیت اقتصادی برویم و در این بحث تقریبا تمام فعالیت‌های مربوط به مودیان را اعم از اظهارنامه، پرداخت و مراحل اعتراض به صورت الکترونیکی انجام می دهیم.

وی تاکید کرد: همچنین فعالیت‌هایی که بین سازمان مالیاتی و دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی در زمینه اخذ اطلاعات صورت می‌گیرد، پایه وصول مالیات تلقی می‌شود. در این زمینه نظام اطلاعات مالیاتی تکمیل و به موفقیت‌هایی رسیدیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی به شفاف سازی مقررات و قوانین اشاره کرد و افزود: موضوع مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی نیز مورد رصد قرار گرفت و بحث اینکه در سازمان مالیاتی مشوق‌هایی مورد توجه قرار بگیرد که در راستای شاخص‌های کلان اقتصادی کشور باشد.

نظر شما