شناسهٔ خبر: 145655 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تصمیمات آخوندی موجب بیکاری مهندسان است

ابطحی/2 نماینده خمینی‌شهر گفت: اختلافات میان سازمان نظام مهندسی ساختمان با وزارت راه و شهرسازی باید از طریق قانونی حل شود.

به گزارش «نماینده» مهدی ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر، با بیان اینکه اختلافات میان سازمان نظام مهندسی ساختمان با وزارت راه و شهرسازی باید از طریق قانونی حل شود، گفت: تضعیف نظام مهندسی ساختمان به هیچ وجه درست نیست و باید راهکاری قانونی برای حل این اختلاف نظرها پیدا و اجرایی کرد.

وی همچنین تصریح کرد: وزیر راه بنابر ادعای خودش تاکید دارد که در سازمان نظام مهندسی ساختمان اشکالاتی وجود دارد که منجر به تضییع حقوق مردم می‌شود، لذا قوانین را بر مبنای تشخیص خودش تغییر داده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به اینکه تصمیمات وزیر راه منجر به تضعیف سازمان نظام مهندسی ساختمان شده است، بیان کرد: امروزه مهندسان بسیاری در سازمان نظام مهندسی ساختمان مشغول به کار هستند و چنانچه آخوندی بخواهد بر تفکرات خودش اصرار داشته باشد، مهندسان بسیاری بیکار خواهند شد.

نماینده مردم خمینی‌شهر با تاکید بر اینکه وزیر راه مصداق ضرب‌المثل معروف است که می‌خواهد ابرو را بردارد، اما چشم طرف را کور می‌کند، بیان کرد: افراد شاغل در سازمان نظام مهندسی ساختمان از جوانان تحصیل کرده‌ای هستند که سال‌ها با تلاش مدرک و تخصص کسب کرده و اکنون با رفتاری از سوی وزیر راه و مسکن رو به رو شده‌اند که مصداق عینی بیکاری است.

ابطحی با تاکید براینکه در شرایط کنونی وزیر راه برای بیکار کردن این مهندسان باید پاسخگو باشد، ادامه داد: در شرایط کنونی که کشور با بحران بیکاری رو به رو شده این چه رویکرد و تفکری است که از سوی آخوندی صورت می‌گیرد و می‌خواهد به بیکاری دامن بزند؟ بهترین گزینه توسل به راهکارهای قانونی است.

وی عملکرد سازمان نظام مهندسی ساختمان را با انتقاداتی مواجه دانست، گفت: برای از بین بردن چالش‌ها و مشکلات باید به صورت کارشناسی بحث و بررسی کرد و نباید در فضای عمرانی کشور چالش درست کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه اکنون بین وزرای کشور، راه و مسکن اختلاف سلیقه به وجود آمده است، تصریح کرد: شاهدیم که وزیر راه بر اجرای نظرات خود اصرار دارد در حالیکه وزیر کشور اعتقادی به برنامه‌های وی ندارد و در نامه‌ای به وزیر راه و شهرسازی به صراحت اعلام کرده که با تصمیمات آخوندی مخالف است و آنها را مغایر با قانون و غیر قابل اجرا دانسته است.

نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه مردم با نظر آخوندی موافق هستند، بیان کرد: مردم از اینکه بابت مهندس ناظر پول می‌دهند، مشکل دارند و تصمیمات آخوندی موجب تضعیف نظام مهندسی شده، مردم موافق لغو نظام مهندسی هستند تا بلکه هزینه‌ای بابت نظارت بر ساخت و ساز ندهند.

ابطحی با تاکید براینکه مهندسان در بحث نظارت با مردم مشکل دارند، گفت: اگر اشکالاتی در عملکرد نظام مهندسی وجود دارد، بهترین راه بررسی و راهکار حل آنهاست، نه آنکه تیشه به ریشه نظام مهندسی ساختمان بزنیم و این تشکل مهندسی را که مسوول پاسخگویی به وضعیت ساخت و ساز کشور است را به تعطیلی بکشانیم.

نظر شما