شناسهٔ خبر: 145441 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

اردوغان: عاملین حمله شیمیایی به دوما بهای سنگینی را خواهند پرداخت

اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با تاکید بر تداوم عملیات نظامی در شمال سوریه، تهدید کرد که عاملین حمله شیمیایی در دوما بهای سنگینی را می پردازند.

به گزارش «نماینده»، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) در اظهاراتی مداخله جویانه تهدید کرد عاملین حمله شیمیایی به دوما در غوطه شرقی دمشق، بهای سنگینی را خواهند پرداخت.

اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان حزب عدالت و توسعه (آ. ک.پ) گفت: «من آنهایی را که در غوطه و دوما کشتار انجام دادند، محکوم می‌کنم. عاملین این کشتار، بهای سنگینی را پرداخت خواهند کرد».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با بیان اینکه عملیات شاخه زیتون در عفرین تا زمان نابودی تمام شبه‌نظامیان کُرد ادامه خواهد داشت، افزود: «تاکنون ۴۰۷۱ تروریست در عفرین و ۳۳۷ تروریست در شمال عراق طی عملیات نیروهای مسلح کشور از پای درآمده اند. تا نابودی کامل تروریست ها به مبارزه خود ادامه خواهیم داد».

تروریست‌ها در ساعت آغازین یکشنبه قبل با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق حمله کردند. در این حمله نزدیک به ۱۰۰ نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز شنبه هشدار داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق حمله کنند. (جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به حمله علیه شهروندان خود است. همچنین این حمله می‌تواند مورد استفاده متحدین غربی و عربی تروریست‌ها قرار بگیرد.

دولت سوریه همچنین در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرد.

نظر شما