شناسهٔ خبر: 145381 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا

دستیار ابوبکر بغدادی در اطراف کرکوک کشته شد

داعش دستیار 'ابوبکر بغدادی' ملقب به ‘دست راست ابوبکر بغدادی’ توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرکوک کشته شد.

به گزارش «نماینده»، منابع اطلاعاتی عراق روز دوشنبه اعلام کردند که نیروهای امنیتی ' ابو ولید الشیشانی' دست راست’ سرکرده گروهک تروریستی تکفیری داعش را در اطراف کرکوک به قتل رساندند.
این گزارش حاکی است: این فرد مدارک و اسنادی حاوی اطلاعات مهمی در مورد نام فرماندهان و نیروهای تروریستی به همراه داشت که نیروهای امنیتی آن را ضبط کردند.

این منابع اطلاعاتی افزودند: این عملیات بر اساس گزارش های دقیق اطلاعاتی از حضور این فرد در منطقه ای صحرائی در اطراف کرکوک بود که برای انجام عملیاتی تروریستی در داخل این شهر برنامه ریزی می کرد.

با وجود اعلام پایان نظامی داعش در عراق اوایل آذرماه گذشته، عملیات تروریست های تکفیری در نقاط مختلف این کشور بویژه حومه بغداد، کرکوک در شمال، و نیز غرب کشور همچنان بطور پراکنده ادامه دارد.

استان نفت خیز کرکوک و مناطق اطراف آن در ماههای اخیر یکی از کانون های اصلی حملات تروریستی علیه نظامیان و شهروندان عادی بوده است.

برخی کارشناسان و ناظران عامل عمده آن را گروه تروریستی جدید 'الرایات البیض' (پرچم های سفید) می دانند که به گفته آنها ترکیبی از کردهای جدایی طلب وابسته به برخی احزاب کرد، بقایای داعش و نیز بعثی هاست.

ارتش و الحشد الشعبی عراق از هفته ها پیش عملیات وسیع جستجو و پاکسازی را در این مناطق اجرا می کنند.

برچسب‌ها:

نظر شما