شناسهٔ خبر: 145222 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب به مناسبت شعار سال

کالای ایرانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: کلیه دولتمردان و مجریان دستگاه‌های اجرایی شعار امسال را به عنوان راهبردی بنیادین و عملیاتی جهت حل بسیاری از مشکلات قلمداد کنند.

به گزارش «نماینده»، جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در حمایت از کالای ایرانی بیانیه‌ای صادر و تأکید کرد: جبهه مردمی از کلیه دولتمردان و مجریان دستگاه‌های اجرایی می‌خواهد تا شعار امسال را به‌عنوان راهبردی بنیادین و عملیاتی جهت حل بسیاری از مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قلمداد کرده و به‌منظور تحقق آن در عرصه‌های مختلف به‌ویژه تولید محصولات اقتصادی و فرهنگی برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و بر حسن اجرای آن اهتمام ورزند.

در این بیانیه آمده است: اینک که در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار امسال به راهبردی عملیاتی و اقدامی ریشه‌ای در جهت حل بسیاری از مشکلات اقتصادی، معیشتی، اجتماعی، فرهنگی مردم و کشور اختصاص‌یافته و ایشان به‌منظور عبور کشور از شرایط دشواری که دشمنان ملت ایران از سر استیصال و ناکامی‌های پی‌درپی در چهار دهه گذشته طراحی و برنامه‌ریزی کرده‌اند، درصدد درانداختن طرحی نو برای نوسازی اقتصاد ایران هستند ضرورت دارد تمامی امکانات و منابع کشور برای تحقق این هدف بسیج شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خودشان خطاب به آحاد مردم و مسئولان کشور فرمودند: «اگر تولید ملی شتاب بگیرد بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محور قراردادم برای شعار امسال. شعار امسال حمایت از کالای ایرانی است. سال حمایت از کالای ایرانی. این فقط مربوط به مسئولین نیست. آحاد ملت همه می‌توانند در این زمینه کمک بکنند. به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.»

این بیانیه تأکید کرده است: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی فرارسیدن سال جدید را که در فضایی معطر به ماه رجب و مزین به قدوم مولود کعبه مولای متقیان علیه‌السلام آغاز گردید، به همه هم‌وطنان تبریک و شادباش عرض نموده و ضمن اعلام آمادگی همه‌جانبه خود در کمک به تحریم کالای خارجی و حمایت از تولیدات ایرانی به اطلاع ملت شریف ایران می‌رساند؛ این جبهه از یکایک شهروندان استقلال‌خواه کشور به‌ویژه دلسوزان اسلام و ایران، انقلاب و نظام، مردم و جوانان درخواست می‌نماید تا به شعار امسال به‌عنوان تکلیفی مذهبی و وظیفه‌ای ملی نگریسته و از هیچ کوششی در جهت تحقق و ادای آن دریغ نورزند. بدون تردید هر ایرانی می‌تواند با تولید و یا مصرف کالای ایرانی در رونق کسب‌وکار، گردش کارخانه‌ها، ایجاد اشتغال، کمک به اقتصاد داخلی و... به عنوانی سربازی تأثیرگذار در مقابله با تحریم‌های اقتصادی غرب بخصوص آمریکای زیاده‌طلب ایفای نقش کند.  

«گروه‌های برخوردار و نخبگان فکری و سیاسی، قلم بدستان و تریبون داران جامعه به‌صورت خاص مخاطب این جبهه بوده و از آن‌ها تقاضا می‌شود ضمن به‌کارگیری تمامی مساعی خویش جهت اصلی کردن این راهبرد و ممانعت از طرح مسائل فرعی و حاشیه‌ای، در راستای تبیین ضرورت مصرف کالاهای ایرانی و نتایج رونق تولید ملی کوشش نمایند. ضمن آنکه فرهیختگان و متخصصان جوان در رشته‌های مختلف می‌توانند با طراحی ایده‌های نو، ارائه راهکارهای سرمایه‌گذاری نوین و دانش‌بنیان، کارآفرینی، خلاقیت و برنامه‌ریزی و...  به افزایش تولید محصولات ایرانی و بهبود کیفیت کالای ایرانی کمک کنند.»

در این بیانیه آمده است: این جبهه از کلیه دولتمردان و مجریان دستگاه‌های اجرایی نیز می‌خواهد تا شعار امسال را به‌عنوان راهبردی بنیادین و عملیاتی جهت حل بسیاری از مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی قلمداد کرده و به‌منظور تحقق آن در عرصه‌های مختلف به‌ویژه تولید محصولات اقتصادی و فرهنگی برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و بر حسن اجرای آن اهتمام ورزند. گزارش زمان‌بندی‌شده و سریع در این زمینه می‌تواند در راستای ترغیب مردم به مصرف کالای داخلی و تشویق جوانان به تولید محصول ایرانی کمک نماید. امید است دولت با اهتمام و طراحی لازم در این زمینه بتواند گزارش‌هایی متفاوت از گذشته درزمینهٔ تحقق شعار سال ارائه و توفیقات خود را با زبان عمل به اطلاع مردم عزیز کشورمان برساند.  

در این بیانیه تصریح‌شده است: درست است که در عملی  ساختن شعار سال نقش مردم هم بسیار مهم است و حمایت مردم از کالای ایرانی و داشتن تعصب روی کالای ایرانی می‌تواند چرخ‌های کند اقتصاد را سریع‌تر به جریان اندازد، ولی اصل موضوع بر دوش دولت و مسئولین است که با حمایت برنامه‌ریزی‌شده، هم حمایت واقعی از کالای ایرانی صورت پذیرد و هم به بهبود کیفیت کالاها اهتمام بورزد و هم بازار پررونق قاچاق و ورود کالاهای خارجی را پایان بخشد، آنگاه می‌تواند باافتخار و سربلندی گزارش موردقبول ارائه دهد. بدان امید که به لطف الهی همه باهم با حرکتی جهادی در مسیر حمایت از کالای ایرانی اقدامی مؤثر داشته باشیم.

نظر شما