شناسهٔ خبر: 145122 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

سندرز: کشته شدن معترضان فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی تراژیک است

سندرز سناتور ارشد آمریکایی کشته شدن معترضان فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی را تراژدی خواند.

به گزارش «نماینده»، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به حملات نظامیان صهیونیستی به فلسطینیها در نوار غزه گفت که کشته و مجروح شدن غیرنظامیان در دفاع از حقوق فلسطینیها توسط نیروهای اسرائیلی شوکه کننده است.

وی تاکید کرد که دولت انگلیس باید در این زمینه صدای خود را برای دست یابی به یک راه حل فوری برای صلح و عدالت بلند کند.

برنی سندرز سناتور ارشد آمریکایی نیز کشته شدن معترضان فلسطینی توسط نظامیان اسرائیلی را تراژیک خواند و گفت که این حق همه مردم است که برای آینده بهتر اعتراض کنند و مورد خشونت واقع نشوند.

روز گذشته هزاران نفر از فلسطینی‌های ساکن نوار غزه در نزدیکی مرز این منطقه با مناطق صهیونیست‌نشین تجمع کرده و بازگشت آوارگان به فلسطین را خواستار شدند. رژیم صهیونیستی که صبح جمعه دستکم ۱۰۰ تک‌تیرانداز را در نزدیکی محل تجمع مستقر کرده بود، با گلوله‌های جنگی معترضان را هدف قرار داد.

در حالی که صهیونیست‌ها می‌گویند تنها کسانی را هدف قرار داده‌اند که به فنس مرزی نزدیک شده‌اند، تصاویر ویدئویی متعددی وجود دارد که نشان می‌دهد تک‌تیراندازها و دیگر نظامیان صهیونیست، فلسطینی‌های غیرمسلح را صدها متر دور از فنس مرزی و بعضا از پشت هدف قرار داده‌اند.

در جریان این تیراندازی دستکم ۱۶ فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر زخمی شدند. با این وجود، آمریکا و کشورهای غربی عمدتا در قبال این کشتار سکوت کرده و صرفا عید «پسح» را به آن‌ها تبریک گفته‌اند.

رهبر حزب کارگر انگلیس، پیش از این نیز گفته بود دولت لندن باید فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت بشناسد.

نظر شما