شناسهٔ خبر: 144827 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

انتقاد از ورود کالاهای بنجل به اسم طلب برجام

پرویز سروری// دبیرکل جمعیت رهپویان با اشاره به لزوم حمایت مردم از کالای ایرانی گفت: مسئولان باید از مردم حمایت کرده و اجازه ندهند برای کسانی که به اسم تولیدکننده بر اقتصاد کشور چنبره زده‌اند حاشیه امن و امکان حیات وجود داشته باشد.

به گزارش «نماینده» پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، با اشاره به نامگذاری سال با عنوان حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: نامگذاری سال ۹۷ نمایانگر حساسیت‌های جامعه ماست؛ اینکه چندین سال شعارهای اقتصادی تنظیم می‌شود و این شعارها از حالت کلان به صورت میدانی و عملیاتی در می‌آید به این دلیل است که رهبر انقلاب یک فرهنگ‌سازی جدی را از سال‌های گذشته آغاز کرده‌اند.

سروری افزود: در همین زمینه می‌توان به تبیین مفهوم اقتصاد مقاومتی اشاره کرد که با توجه به مباحث مربوط به تولید داخلی امروز زمینه تاکید بر لزوم خرید کالای ایرانی فراهم‌شده است.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بابیان اینکه این مساله نشان می‌دهد رهبر انقلاب اصرار دارند مسئولان برای برون‌رفت از مشکلات کشور بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی تمرکز کنند، تصریح کرد: در مصاف با دشمن و حتی در عرصه امنیتی توجه به مسائل اقتصادی نقش‌آفرین است.

وی بر همین اساس افزود: ما اگر به دنبال تحقق امنیت و مبارزه با آمریکا هستیم باید به تولید داخل توجه کنیم و تجلی آن نیز در حمایت از کالای ایرانی است؛ لذا شاهدیم رهبر انقلاب نیز در عرصه نامگذاری از مفهوم به مصداق رسیده‌اند و این مساله جنبه عملیاتی گرفته است.

سروری ادامه داد: نکته بعدی در نامگذاری رهبر انقلاب دو وجهی بودن آن است چراکه تذکر ایشان هر سال به مسئولان پررنگ‌تر به مردم بوده است اما امسال مردم را نیز متوجه این امر کرده‌اند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی بابیان اینکه دولت موظف است سمت‌ و سوی بانک‌ها را به‌طرف تقویت تولید داخلی ببرد افزود: دولت باید جلوی قاچاق بی‌رویه را گرفته و بحث صادرات را مورد توجه قرار دهد.

وی به لزوم توجه به چرخه صادرات از محل تولید تا صادرات اشاره کرد و گفت: هر جا این حلقه به‌هم‌پیوسته دچار شکاف شود ما نیز دچار ناکامی خواهیم شد که این نیازمند حمایت اقتصادی، مالی و اعتباری از تولیدگران است.

سروری نقش مردم را در تحقق شعار امسال بسیار مهم دانست و گفت: مردم می‌توانند بزرگ‌ترین اقدام را با خرید کالای ایرانی در جهت تقویت تولید داخلی انجام دهند، یعنی اگر ایرانیان بپذیرند باهدف ساختن آینده کشور، کیفیت و قیمت را به صورت نامتعادل با کالای خارجی بپذیرند، کشور پیشرفت می‌کند؛ البته در مواردی که کالای ما با کالای خارجی فاصله دارد این ایثار باید از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در عین حال گفت: مسئولان باید از مردم حمایت کرده و اجازه ندهند برای کسانی که به اسم تولیدکننده بر اقتصاد کشور چنبره زده‌اند حاشیه امن و امکان حیات وجود داشته باشد و دولت باید به شکل خشن و جدی با سوء استفاده‌گرانی که کیفیت را کاهش و قیمت را افزایش می‌دهند مقابله کند و این امر از سرخوردگی مردم جلوگیری می‌کند.

وی کنترل واردات را نیز بسیار موثر ارزیابی کرد و یادآور شد: این موضوع به دیپلماسی سیاسی ما بازمی‌گردد که باید با تحرک اقتصادی حرکت کند؛ برجام زمینه ورود کالاهای بنجل به کشور را فراهم کرده و از این رو کالاهای روی دست مانده خارجی به صورت سرسام‌آوری تعادل واردات و صادرات ما را بر هم‌ می‌زند.

سروری افزود: نباید اجازه داد تحت عنوان گرفتن پول خودمان‌ که با نامردی آمریکایی‌ها امکان ورود آن به کشور فراهم نشده است کالای سطح پایین و بنجل به‌جای پول وارد کشور شود.

نظر شما