شناسهٔ خبر: 144653 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز

مسئولیت استعفای نجفی با شورای شهر است

ابوالفضل قناعتی43 قناعتی گفت: آیا مردم چنین مساله ای را می پذیرند که فردی شهردار تهران شود تا به عنوان مهره ای تنها برای شش ماه سعی در تخریب مدیریت پیشین شهر تهران داشته باشد بدون آنکه گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد؟

«نماینده» ابوالفضل قناعتی عضو پیشین شورای شهر تهران با اشاره به اینکه استعفای شهردار به هیچ وجه به نفع مردم نیست گفت: به اینکه موضوع استعفای شهردار تهران اگر یک حرکت نمایشی یا واقعی یا فرمایشی حتی برای به چالش کشیدن و زیر سوال بردن جریان مقابل این دیدگاه سیاسی  باشد در همه حال به نفع شهر وشهروندان نیست.

 بی شک هر مسوولی که در پست مدیریتی قرار می گیرد باید با اطلاع واشراف به حوزه کاری خود؛ مشکلات؛ سختی ها و کاستی های آن مسوولیت را پذیرا باشد در غیر این صورت به هیچ وجه نباید مسوولیت را بپذیرد وبعد از مدتی با استعفا خود را از بار آن مسوولیت رها کند.

وی دراین باره گفت: از این رو انتظار می رود همه مسوولین با اشراف به وضعیت کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و آینده نگری مسوولیت پذیر باشند چرا که بعد از شناخت وپذیرش مسوولیت استعفای بی دلیل یا به دلیل بهانه مشکلات از هیچ کس پذیرفتنی نیست. استعفای مسوولی به دلیل  وجود پاره ای از مشکلات این سوال را مطرح می کند که چرا قبل از پذیرش مدیریت مسائل حوزه کاری پیشنهادی را مورد تحلیل قرار ندادید؟ چرا به صورت ناسنجیده وبا عدم بررسی مسائل مالی و فرهنگی حوزه مدیریتی پیشنهادی چنین مسوولیتی را قبول نمودید؟ بی شک تنها پاسخ این سوالات ناکارآمدی وضعف مدیریتی است!

قناعتی استعفای شهردار را بی احترامی به افکارعمومی خوانده خاطر نشان کرد: بی شک استعفای حقیقی، نمایشی یا فرمایشی شهرداری که خود شش سال عضو شورای شهر بوده و با مشکلات شهر به خوبی آشناست نشان دهنده بی احترامی به افکار عمومی مردم است؛ هر چند که شورای شهر تهران نیز دراین باره کاملا مقصر است. مسوولیت ناکارآمدی شهرداری را باید به گردن شورا انداخت چرا که شهردار محصول انتخاب وتایید اعضای شورای شهر است!

وی درخصوص راهبرد تخریب مدیریت پیشین شهر تهران توسط اصلاح طلبان در انتخاب آقای نجفی خاطر نشان شد: اگر استعفای آقای نجفی برای تخریب جناح مقابل است باز هم  اصلاح طلبان بدون اندیشیدن به جوانب آن به مردم شهر بی احترامی وبی اعتنایی کرده اند. آیا مردم چنین مساله ای را می پذیرند که فردی شهردار تهران شود تا به عنوان مهره ای تنها برای شش ماه سعی در تخریب مدیریت پیشین شهر تهران داشته باشد بدون آنکه گزارشی از عملکرد خود ارائه دهد! شش ماه شهر تاوان انتقام گیری سیاسی اصلاح طلبان را داده باشد گناهی نابخشودنی است که مردم هرگز ازآن نمی گذرند! اما اگر شهردار عدم در اختیار داشتن امکانات را بهانه استعفایش کند باز هم این موضوع از سوی افکار عمومی قابل پذیرش نیست چرا که ایشان با اشراف به همه مسائل ومشکلات مدیریت شهر را پذیرفته است بنابراین از هر جهت استعفای شهردار به مثابه بی احترامی به شهروندان وبی اعتنایی به خدمات گسترده ای است که باید در شهر ارائه شود.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان باید پاسخگوی مردم باشند خاطرنشان شد: بهتراست جریان اصلاح طلب به این نکته واقف باشند که مردم متوجه می شوند با عدم ارائه خدمات در شهر نه تنها جناح رو به رو را به چالش نکشیده اید بلکه دستاوردها وخدمات جهادی مدیریت قبلی در انظار عمومی برجسته تر شده است. مسلما تخریب مدیریت پیشین شهر تهران هیچ نتیجه ای برای شهر ندشته است؟ آیا با تخریب دستاوردهای پیشین شهرداری تهران اصلاح طلبان به مردم نفعی رساندند؟ بنابراین بهتر است به جای تخریب رقیب منافع مردم وشهر در نظر گرفته شود چرا که حتما مردم از اصلاح طلبان می پرسند که آیا شهرداری را بر سر کار آوردید تا فقط شش ماه مدیریت پیشین را تخریب کند وبرود!؟ اگر جریان  اصلاح طلب چنین نیتی داشته که باید پاسخگوی افکار عمومی باشد درغیراین صورت اگر به نیت خدمت آقای نجفی را راهی شهرداری کردند باید با آگاهی به مشکلات به مردم تهران خدمت رسانی کنند.

نظر شما