شناسهٔ خبر: 144533 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

یکی از بزرگترین واگذاری های دولت طی چند روز آینده انجام می‌شود

کرباسیان وزیر اقتصاد با بیان این که برای مردمی‌سازی اقتصاد واگذاری در دستور کار دولت قرار گرفته گفت: در چند روز آینده یکی از بزرگترین واگذاری‌ها اجرایی خواهد شد.

به گزارش «نماینده»، مسعود کرباسیان در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت که صبح امروز برگزار شد با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم سهام عدالت در بلاتکلیفی به سر می‌برد، گفت: سامانه سهام عدالت از سال قبل آغاز به کار کرده و سود سهام عدالت به عنوان نشانه این ساماندهی در دو مرحله به مردم پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: نباید سهام عدالت را به سود سهام عدالت تقلیل داد چرا که امروز ارزش سهام عدالت حدود ۲.۵ میلیون تومان است.

کرباسیان با بیان اینکه سهام واحدهای سهام عدالت از بین شرکت‌های سودده ایجاد شده است گفت: اصل سهام عدالت دارای ارزش زیادی است و دولت به دنبال امکان استفاده از اصل خود سهام از طریق ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه تاکنون سود سهام عدالت دهک‌های پایین جامعه پرداخت شده است گفت: به مرور سود سهام عدالت در حال پرداخت است و امیدواریم تا پایان سال مراحل پرداخت سود سهام عدالت تکمیل شود.

وی تاکید کرد: برای مردمی‌سازی اقتصاد واگذاری در دستور کار دولت قرار گرفته هر چند در دولت‌های قبل بیشتر واگذاری‌ها در قالب رد دیون انجام شده بود.

کرباسیان گفت: سهم واگذاری به بخش خصوصی واقعی حدود ۷۰ درصد بوده و در چند روز آینده یکی از بزرگترین واگذاری‌ها اجرایی خواهد شد.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: انجام واگذاری از وظایف وزارت اقتصاد بوده که از طریق سامان بورس و سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: از دیگر سیاست‌های وزارت اقتصاد حجم بنگاه‌داری غیرمرتبط و فروش مازاد دارایی‌های بانک‌هاست که تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق روش‌های قانونی واگذار شده است.

نظر شما