شناسهٔ خبر: 144297 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

نابودی سلاح‌های هسته‌ای آمریکاواروپا شرط مذاکره درباره توان موشکی

سردار جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح شرط مذاکره درباره موشک های ایرانی را نابودی سلاح های هسته ای و موشک های برد بلند آمریکا و اروپا دانست.

به گزارش «نماینده»، سردار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به صحبت های مقامات آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی درباره توان موشکی ایران اظهار داشت: آنچه آمریکایی ها از سر استیصال در خصوص محدود سازی توان موشکی جمهوری اسلامی ایران می گویند، آرزوهای دست نیافتنی آمریکایی ها و ناشی از ناکامی ها و شکست های منطقه ای آنها به حساب می آید.

وی افزود: چنانچه قرار بود ارتقاء توان دفاعی کشورمان تحت تأثیر برخی مذاکرات و مراودات سیاسی و دیپلماسی واقع شود، امروز در وضعیتی نبودیم که تا این حد آمریکا در برابر ایران در موضع ضعف قرار گیرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه تأکید کرد: شرط مذاکره درباره موشک های ایران، نابودی سلاح های هسته ای و موشک های برد بلند آمریکا و اروپاست.

وی افزود: شکست های آمریکا زمانی در منطقه فروکش خواهد کرد که شیطان بزرگ از حضور در غرب آسیا خداحافظی کند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش در مورد رژیم صهیونیستی و غاصب  اسرائیل گفت: از نظر جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل به عنوان غاصب سرزمین فلسطین و قدس شریف، نامشروع و غیرقانونی است که دوران اضمحلال و نابودی را طی می کند و در همه عرصه ها از جمله ورزشی، این اصل غیر قابل تغییر وجود دارد.

نظر شما