شناسهٔ خبر: 143372 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

جانسون: مقاومت در برابر سفر ترامپ به ضرر انگلیس است

بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس امروز (یکشنبه) خواهان استقبال کشورش از سفر دونالد ترامپ به انگلیس شده و هشدار داد مقاومت کردن در برابر سفر ترامپ به منافع ملی کشور آسیب می‌زند.

به گزارش «نماینده» به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در اظهاراتی یک روز پیش از سفر رکس تیلرسون، همتای آمریکایی خود به انگلیس به منظور برگزاری یک سری مذاکرات، تاکید کرد به تاخیر انداختن سفر ترامپ به انگلیس کاملا به ضرر "فوق العاده‌ترین روابط اقتصادی" کشورش تمام خواهد شد.

جانسون در مطلبی در نشریه ساندی تلگراف، نوشت: دونالد ترامپ هم اکنون رئیس جمهور منتخب "بزرگترین و قدرتمندترین دموکراسی" جهان است و صد البته این کشور به هر ترتیب نزدیکترین همپیمان ما محسوب می‌شود.

او گفت، منتقدان سفر ترامپ به انگلیس چشمشان را به روی منافع اقتصادی انگلیس بسته‌اند. این منتقدان در ضمن مخالفت با سفر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا عملا خطر آسیب به منافع ملی ما را به وجود می‌آورند.

جانسون همچنین ادعاها درباره این که ترامپ بر یک "آمریکای انزواطلب" رهبری می‌کند را رد کرد و گفت، دولت ترامپ باید به جای "تحقیرکردن های بچگانه" از سوی ما "احترام و تایید" دریافت کند.

نظر شما