شناسهٔ خبر: 143321 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

روزنامه‌نگار اسرائیلی: موساد دست‌کم ۳ هزار نفر را ترور کرده است

موساد یک روزنامه‌نگار اسرائیلی در کتاب خود فاش کرده که سازمان جاسوسی این رژیم تاکنون دست‌کم سه هزار شخص را ترور کرده است.

به گزارش «نماینده»، یک کارشناس اسرائیلی در کتاب خود تخت عنوان «جنگ سایه، اسرائیل و عملیات کشتارهای مخفی موساد» فاش کرده که سازمان جاسوسی این رژیم (موساد) تاکنون هزاران شخص را ترور کرده است.

نشریه آلمانی «اشپیگل» به نقل از «رونین برگمن» روزنامه‌نگار و مولف اسرائیلی نوشت: «در مجموع، ما درباره دست‌کم سه هزار شخص سخن می‌گوییم، نه تنها در میان آن‌ها اشخاص به صورت هدفمند کشته شدند بلکه شماری بی‌گناه نیز دیده می‌شود که در زمان اشتباهی در مکان اشتباهی کشته شدند.»

طبق گفته این روزنامه‌نگار صهیونیست، فقط در جریان انتفاضه دوم فلسطینیان، دستوراتی «برای عملیات کشتارهای هدفمند» حدود ۴ تا ۵ نفر صادر شد و این دستورات معمولا در ارتباط با اعضای جنش مقاومت اسلامی (حماس) صادر می‌شدند.

گفتنی است که کتاب «جنگ سایه، اسرائیل و کشتارهای مخفی موساد»، که اشپیگل آن را منتشر کرده است، از روز دوشنبه در بازارها عرضه خواهد شد.

برگمن تصریح کرد که وی در این کتاب خود با حدود هزار نفر از جمله ۶ تن از روسای سابق موساد و ۶ تن از روسای رژیم صهیونیستی مانند «ایهود باراک»، «ایهود اولمرت» و همچنین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کنونی گفت‌وگو کرده است.

این کتاب همچنین به تکامل دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی تا پاییز ۲۰۱۷ پرداخته و در لابه‌لای آن، نویسنده درباره ماموریت موساد و فرآیندهای تصمیم‌گیری‌های سیاسی ورای آن، سخن گفته است.

نظر شما