شناسهٔ خبر: 143122 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

سکه باز هم رکورد ۱.۵ میلیون تومان را زد/ علت: گرانی دلار

ارز و دلار 43 در پی گرانی دلار در بازار آزاد، نرخ فروش سکه تمام بهار آزادی بار دیگر رکورد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را زد.

به گزارش «نماینده»، گرانی قیمت دلار در بازار ارز که صبح امروز وارد فاز جدیدی شده است موجب افزایش قیمت در بازار طلا و سکه هم شد، ‌ تا جایی که بار دیگر سکه تمام بهار آزادی در بازار سبزه میدان رکورد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان  را زد.

هم اکنون نرخ فروش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار سبزه میدان یک میلیون و ۵۰۳ هزار تومان، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی ۷۲۷ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۴۱۷ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲۸۲ هزار تومان اعلام شده است.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار از ۱۴۱ هزار تومان عبور کرد؛ ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۳۷.۶ دلار قیمت گذاری شده و مورد معامله قرار می گیرد.

گفتنی است، نرخ دلار از صبح امروز وارد مدار گرانی مجدد شد تا جایی دلار مقابل پاساژ افشار رکورد ۴۴۵۰ تومان را هم زد. صراف های خیابان فردوسی علت مشخصی را برای گرانی دلار پیدا نمی کنند و می گویند بانک مرکزی صبح قیمت پایه ارزی که به صرافی ها فروخت را گران کرد. شاید علت اصلی گرانی امروز دلار در بازار، افزایش قیمت ارز از سوی بانک مرکزی و کمبود عرضه باشد.

برچسب‌ها:

نظر شما