شناسهٔ خبر: 142986 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

رسوایی مالی خانواده نتانیاهو ادامه دارد/ این بار افشای نوار صوتی فرزند نتانیاهو‎

نتانیاهو روزنامه گاردین از تداوم رسوایی مالی خانواده بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد و نوشت که این بار افشای نوار صوتی فرزند نتانیاهو جنجال آفرین شده است.

به گزارش «نماینده»، روزنامه انگلیسی گاردین در شماره امروز خود به بررسی افشای نوار صوتی فرزند نتانیاهو در سایه تدوام تحقیقات درباره پرونده های فساد پدرش پرداخت و نوشت: اخیرا فایل صوتی از مکالمه یائیر فرزند نتانیاهو با اوری میمون یکی از قطب های صنعت گاز در اسرائیل در خارج از باشگاه التعری منتشر شده است. یائیر در این مکالمه اشاره می کند که پدرش قراردادی ۲۰ میلون دلاری را برای میمون ترتیب داده است.

این روزنامه به نقل از شرکت خبری تلویزیون رژیم اسرائیل افزود: یائیر همراه با محافظ شخصی خود و راننده و سایر دوستانش بازیدی از باشگاه التعری داشت است.

به نوشته گاردین، این فایل صوتی مکالمه یائیر و میمون بر سر حدود ۴۰۰ شیکل (۸۶ پوند) را برملا می کند که در آن یائیر به دوستش می گوید که "پدرم برای تو قراردای ۲۰ میلیون دلاری ترتیب داده است؛ آنوقت تو نمی توانی ۴۰۰ شِکِل به من قرض دهی؟ "

گاردین نوشت: یکی از وکلای نتانیاهو به شرکت خبری تلویزیونی اسرائیل نامه نوشته و از آن شرکت خواسته است که دسترسی به محتوای این فایل ویدئوی را ببندند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل و "ساره" همسرش از ماهها پیش درگیر تحقیقات پلیس درباره پرونده های فساد مالی و رشوه خواری هستند.

تاکنون شهرهای مختلف فلسطین اشغالی پنج بار شاهد تظاهرات هزاران نفر علیه فساد نتانیاهو بوده و آنها خواستار استعفای وی شده اند.

در چهارمین تظاهرات، هزاران نفر از صهیونیست ها در شهرهای مختلف از جمله قدس، تل آویو و حیفا در فلسطین اشغالی علیه فساد  نتانیاهوو نزدیکانش تظاهرات کردند و خواستار استعفای او شدند.

پنجمین تظاهرات نیز شنبه شب روی داد. شهرهای فلسطین اشغالی هر شنبه شب شاهد تظاهرات علیه فساد نتانیاهو است.

صهیونیست ها در تظاهرات خود پلاکاردهای "فاشیسم اکنون و هرچ و مرج در مرحله بعدی" و "سکوت نخواهیم کرد، دیکتاتوری خنده دار نیست" در دست می گیرند. آنها همچنین پلاکارهایی با عنوان "فاسدان به خانه بروید" و "زمان تمیز کردن اسطبل ها است" با خود به همراه می آورند و علیه نتانیاهو شعار می دهند.

پلیس رژیم صهیونیستی سه هفته پیش بازجویی از نتانیاهو به اتهام فساد و رشوه خواری را به پایان برد.

شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر از کشف اسناد جدیدی درباره فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و همسرش خبر داده بود.

این شبکه فاش کرد که نیروهای پلیس این رژیم یک سری فاکتور را از ارنون میلتشین بازرگان ثروتمند کشف و ضبط کرده اند که نشان می دهد خانواده نتانیاهو هدایایی به مبلغ میلیونها شیکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) از این فرد دریافت کرده است.

امنون ابراموویچ تحلیلگر سیاسی و نظامی بزرگ صهیونیستی در شبکه دوم تلویزیون این رژیم فاش کرده است که شک و شبهه اصلی در پرونده دریافت هدایا این است که نتانیاهو از ارنون میلتشن سیگارهای کوبایی مجلل به ارزش صدها هزار شیکل در طول هشت سال دریافت کرده است.

این شبکه افزود: دریافت این سیگارها به درخواست شخصی نتانیاهو بوده است.

در خبرها آمده است که نتانیاهو ماهیانه حدود ۱۵ هزار شکل (۵ هزار دلار) سیگار می کشد و براساس گزارش یاد شده، دریافت هدایا محدود به نتانیاهو نبوده است بلکه "ساره" همسرس نتانیاهو نیز بطری های مشروبات الکلی دریافت کرده است که قیمت هریک از آنها حدود یکصد دلار است.

این در حالی است که چندی پیش گزارشی در روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" منتشر شد که طی آن نتانیاهو به تلاش برای امضای قراردادی با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت به منظور دستیابی به یک پوشش ویژه خبری در جریان انتخابات سال ۲۰۱۴ متهم شد.

"آویا الف" وکیل صهیونیستی و مدیر سابق بخش اقتصادی دفتر دادستان کل رژیم صهیونیستی در گفتگویی تصریح کرد که اثبات صحت اتهامات وارده به نتانیاهو دلیلی خواهد بود بر اینکه او رشوه دریافت کرده است.

وی افزود: به موجب قانون اسرائیل، اقداماتی به منظور اثبات این جرم انجام خواهد شد و در صورت اثبات اتهامات، نتانیاهو مجرم شناخته می‌شود.

برپایه این گزارش، اگر اتهام دریافت رشوه نتانیاهو ثابت شود، به موجب قانون رژیم صهیونیستی، او باید ۱۰ سال زندانی شود.

نظر شما