شناسهٔ خبر: 142296 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

نخست‌وزیر عراق پایان جنگ با داعش را اعلام کرد

 حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق تسلط نیروهای این کشور بر نوار مرزی عراق با سوریه را تبریک گفت و پایان جنگ با داعش را اعلام کرد.

به گزارش «نماینده»، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق تسلط نیروهای عراقی و الحشدالشعبی بر نوار مرزی عراق با سوریه را تبریک گفت و پایان جنگ با داعش را اعلام کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، العبادی در ادامه به تصمیم آمریکا علیه قدس نیز اشاره کرد و گفت: هیچ کسی نمی‌تواند هویت فلسطین و قدس را بگیرد.

الحشدالشعبی عراق امروز (شنبه) اعلام کرد بر نوار مرزی عراق با سوریه از شمال، شهر «القائم» تا جنوب، شهر «سنجار» مسلط شده است.

در همین راستا سرلشگر ستاد «عبدالامیر رشید یارالله» فرمانده عملیات پاکسازی منطقه الجزیره، اعلام کرد که با آزادی بیش از ۹۰ روستا و ۱۶۰۰۰ کیلومتر مربع، تمامی خاک عراق از تروریست‌های داعش پاکسازی شده است.

گروهک داعش در فروردین‌ماه ۳ سال پیش (۱۳۹۳) موصل عراق را اشغال و در ادامه به سمت استان‌های صلاح الدین، دیاله و الانبار پیشروی کرد (جزئیات بیشتر).

با ادامه این پیشروی‌ها، آیت‌الله سیستانی فتوای تشکیل بسیج عمومی را صادر کرد، این موضوع، وضعیت میدانی را به نفع نیروهای عراقی تغییر داد و شهرهای اشغال شده عراق یکی پس از دیگری آزاد شد.

در همین راستا، سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ۳۰ آبانماه امسال (۱۳۹۶) در پیامی به محضر رهبر انقلاب، پایان داعش در سوریه را اعلام کرد (جزئیات بیشتر).

نظر شما