شناسهٔ خبر: 141272 - سرویس فرهنگ
نسخه قابل چاپ

رییس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم افتتاح ٢٠٠ مسجد و مرکز فرهنگی برکت تبیین کرد:

نقش مساجد در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی

محمدی گلپایگانی/2 رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که مسجد عامل پیشگیری از فساد است گفت: آیا سراغ دارید کسی را که به مسجد رفت‌وآمد کند اما اهل فساد باشد؟ اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان را بیمه کنیم باید راه مسجد را به او نشان دهیم.

به گزارش خبرنگار «نماینده» حجت الاسلام محمدی گلپایگانی در مراسم افتتاح هم‌زمان ٢٠٠ مسجد و مرکز فرهنگی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با بیان این‌که اولین بنایی که در کره‌ی زمین بنا شد خانه‌ی کعبه بود که در مسجدالحرام واقع است، گفت: بحث بر سر این است که آن را حضرت آدم ساخته یا حضرت ابراهیم. اکثر مفسران معتقدند خانه‌ی کعبه توسط حضرت آدم ساخته شده و بعدها توسط حضرت ابراهیم مرمت شده است. در هر حال مسجد سابقه‌ی چند هزار ساله دارد.

وی افزود: چه کسانی باید مسجد بسازند؟ آیا هرکسی توفیق ساخت مسجد را دارد؟ کسانی این توفیق را دارند که مؤمن هستند، باور به قیامت دارند، اقامه‌ی نماز می‌کنند و زکات می‌پردازند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که مسجد کانون‌های هدایت بسیار مهمی است، گفت: در احادیث قدسی آمده است که خداوند فرموده: «خانه‌های من در زمین مساجد است، که آسمان‌ها را نورافشانی می‌کنند.»

پیامبر هم فرموده‌اند که مساجد خانه‌ی متقین است و هر که مسجد خانه‌اش باشد، خداوند جواز عبور از پل صراط، رحمت و آسایش او را تضمین کرده است.

محمدی گلپایگانی در ادامه به بیان چند حدیث دیگر پیرامون مسجد پرداخت و ادامه داد: مساجد در قیامت از بندگان خدا شکایت می‌کنند که ما بودیم، اما آن‌ها نیامدند. هم‌چنین پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: «کسی که یک چراغ در مسجد روشن کند، ملائکه و فرشتگان دائماً برای وی طلب مغفرت می‌کنند تا زمانی که آن چراغ خاموش می‌شود.»

وی با اشاره به این‌که مسجد سکوی پرش به آسمان است، گفت: مسجد اخوت اسلامی ایجاد می‌کند. نقشی که مساجد در طول تاریخ داشته‌اند، قابل توجه است. مسجد فقط محل نماز خواندن نبوده است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری افزود: مسجد عامل پیشگیری از فساد است، آیا سراغ دارید کسی را که به مسجد رفت‌وآمد کند، اما اهل فساد باشد؟ اگر می‌خواهیم فرزندان‌مان را بیمه کنیم باید راه مسجد را به او نشان دهیم.

محمدی گلپایگانی با بیان این‌که اداره‌ی مسجد پس از ساخت آن نیز بسیار مهم است، گفت: از مسئولان بنیاد برکت درخواست دارم پس از تحویل مساجد نیز بر آن‌ها نظارت داشته باشند. باید امام جماعت و روحانی مسجد منظم باشد و با اهالی مسجد به‌خصوص نسل جوان رابطه‌ی دوستانه برقرار کند.

وی ادامه داد: اکنون با تهدیدات فزاینده‌ی فضای مجازی روبه‌رو هستیم و کانون خانواده‌ها در خطر هستند. بر اثر این تبلیغات مسموم، طلاق و اغفال نوجوانان و جوانان هم زیاد شده است. پادزهر این تبلیغات مسموم، مساجد هستند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که به تازگی شاهد یاوه‌گویی‌های رییس‌جمهور دیوانه‌ی آمریکا بودیم، گفت: البته امریکا همیشه با انقلاب اسلامی و کشورمان دشمنی داشته و بهترین لقب به این حکومت، «شیطان بزرگ» است و آن‌ها شایسته‌ی این لقب‌اند. آن‌ها همیشه در حال توطئه علیه ملت ما بودند.

نظر شما