شناسهٔ خبر: 141184 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

هشدار نسبت به کودتای خزنده از طریق شبکه بانکی کشور

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر نسبت به کودتای خزنده از طریق شبکه بانکی کشور هشدار داد.

به گزارش «نماینده»، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر در نطق میان‌دستور به حدیثی از امام حسین (ع) در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر علاقه‌مند کردن مردم به اسلام و احکام اسلام است، مسئولان و نهادهای ذیربط اقدامات قابل دفاعی در خصوص علاقه‌مند کردن مردم به دین اسلام نداشته‌اند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر در سطوح مختلف حمایت از مستمندان و محرومان، ستادن حق آنها و مبارزه با ظلم در جامعه ایجاد نشاط خواهد کرد، نگویید اسلام کارآمد نبوده است، ما اسلام را اجرا نمی‌کنیم.

وی نسبت به کودتای خزنده از طریق شبکه بانکی کشور هشدار داد و گفت: امام باقر (ع) فرمود نابودی اسلام و مسلمانان در این است که گردش اموال (مصداق آن بانک‌ها هستند) در دست کسانی باشد که حق این کار را نشناخته و به غلط رفتار می‌کنند. یکی از اقتصاددانان مشهور آمریکایی نیز می‌گوید برای واژگون کردن اساس یک مملکت هیچ وسیله‌ای ظریف‌تر از کاهش ارزش پول یک کشور نیست، یکی از سرمایه‌داران بزرگ آمریکا نیز می‌گوید این خیلی خوب است که ملت ما از سیستم بانکداری ما سر در نمی آورند، زیرا اگر از آن سر درمی‌آوردند پیش از طلوع آفتاب انقلاب می‌کردند. یکی از جاسوسان سیا اعتراف می‌کند که آمریکایی‌ها از او خواسته بودند که از افراد نامناسب در مسئولیت‌های اقتصادی استفاده کند.

وی با انتقاد از رشد بی‌رویه نقدینگی به عنوان یکی از امراض اقتصادی، گفت: دزدی پنهان از جیب تمامی افراد جامعه با رشد نقدینگی صورت می‌گیرد که هیچ توجهی به آن نمی‌شود.

وی نظام بانکی را عامل رشد بی‌رویه نقدینگی خواند و گفت: ترویج ربا، کاهش ارزش پول، بالا رفتن ارزش ارزهای خارجی، مقرون به صرفه نبودن تولید، ورشکستگی، رشد بیکاری، رشد اعتیاد، فقر، اختلاس، دزدی، دروغ، ریا، تقلب، از چالش‌های جدی کشور است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس خطاب به مسئولان گفت: آیا با توجه به این چالش‌ها مسئولان راحت می‌خوابند؟ یک مسئول می‌تواند یا با حفظ وضعیت موجود دوران مسئولیت خود را به پایان برساند یا منشاء ایجاد مشکلات جدیدی شود. ما همه این روش‌ها را آزموده‌ایم اما باید برای مسئولیت‌ها پاسخگو بود.

ابطحی اظهار داشت: مجلس به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای باید با همت والای هیات رئیسه، حل مسائل کلان را در دستور کار قرار دهد.

نظر شما