شناسهٔ خبر: 140956 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

واکنش تند حجت‌الاسلام رئیسی به سخنان روز گذشته ترامپ

مردم توقع دارند پاسخ به اظهارات ترامپ "منحصر در حرف" نباشد؛ تهدید و تحریم‌ تأثیری در مسیر ملت ما ندارد

رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در واکنش به سخنان روز گذشته رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد:‌ همزبانی ما مسئولان در موضع‌گیری علیه اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا اتفاق ضروری و مبارکی است اما توقع مردم این است که پاسخ به این اظهارات منحصر به حرف نباشد و حق با مردم است.

به گزارش «نماینده» از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی به سخنان شب گذشته رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد. متن سخنان حجت‌الاسلام رئیسی به این شرح است:

"لبخندهای دیروز مقامات آمریکا و سخنان خشم‌آلود امروز آن‌ها؛ برای ایرانیان نه جدیدند و نه متفاوت.

بالاترین جلوه شکوه قدرت، بیچاره‌شدن دشمن و تندتر شدن دست و پا زدن‌های او است. بیش از آنکه این اظهارات سخیف، خشم ملت ایران را بیفزاید بر اعتماد به نفس آن‌ها خواهد افزود.

واقعیت آن است که تهدیدها و اهانت‌های نفر اول آمریکا علیه تاریخ، جغرافیا و عظمت ایران که پس از 4 سال مذاکره با آنان حاصل شد، آنچه را رهبر حکیم انقلاب مکرراً پیش‌بینی کرده بودند به‌عنوان یک تجربه در اختیار ایرانیان گذارد.

اگرچه می‌توانستیم غیرقابل اعتماد بودن آمریکا را بدون پرداخت چنین هزینه‌های گزافی تجربه کنیم، اما همین را که در تکامل تاریخی ملت ایران چنین رشدی حاصل شد باید امداد الهی دانست و آن را به‌زبان و عمل پاس داشت.

همزبانی ما مسئولان در موضع‌گیری علیه اظهارات رئیس جمهور آمریکا، اتفاق ضروری و مبارکی است اما توقع مردم این است که پاسخ به این اظهارات منحصر در حرف نباشد و حق با مردم است.

باید به‌صورت عملی نشان داد که این تهدیدها و تحریم‌ها تأثیری در مسیر ملت ما ندارد و امروز خدمت و کار برای مردم و تکیه بر توان داخلی، نمود عملی مبارزه با آمریکا است".

نظر شما