شناسهٔ خبر: 140946 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو

تشدید برخورد جدی پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز/ استقرار ماموران پلیس در ۶۲ نقطه شهر

جاده چالوس رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از کلید خوردن طرح «تشدید برخورد پلیس با خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا» خبر داد و جزئیاتی از این طرح را تشریح کرد.

به گزارش «نماینده» سردار محمدرضا مهماندار با اشاره به آغاز طرح تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا اظهار کرد: با توجه به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال و همزمان با سرد شدن هوا، کنترل خودروها و وسائل نقلیه در خصوص میزان آلایندگی آن‌ها یکی از اولویت‌های پلیس در هر دو بخش انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با هماهنگی‌های انجام شده از امروز طرح تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه و دودزا در تهران کلید خورد و همکاران ما با استقرار در معابر پایتخت با شدت بیشتری نسبت به کنترل میزان آلایندگی وسائل نقلیه عمل خواهند کرد.

وی با بیان اینکه از صبح امروز (شنبه) ماموران پلیس در ۶۲ نقطه تهران استقرار پیدا کرده اند گفت: این طرح که در طول سال نیز ادامه دارد از امروز با شدت بیشتری پیگیری خواهد شد و همکاران ما در این طرح با خودروهای فاقد معاینه فنی و دودزا به صورت جدی برخورد کرده و نسبت به اعمال قانون این وسائل نقلیه اقدام خواهند کرد.

مهماندار در ادامه خاطرنشان کرد: در این طرح خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده زوج و فرد به صورت مکانیزه اعمال قانون شده و در خارج از این محدوده نیز توسط عوامل پلیس با این خودروها برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: همکاران ما همچنین در برخورد با خودروهای دودزا و آلاینده اقدام به تعویض پلاک این خودروها با پلاک «تعمیری» کرده و آن‌ها را به تعمیرگاه اعزام می‌کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه به زودی آماری از برخورد پلیس با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را ارائه خواهد کرد افزود: با توجه به خواست مردم و مطالبه عمومی، سرویس ادارات، ناوگان حمل و نقل عمومی، اتوبوس‌های شرکت واحد و عمومی در اولویت برخورد پلیس قرار دارند.

نظر شما