شناسهٔ خبر: 140899 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

مسدودشدن برخی مبادی ورودی درمناطق آزاد

احمدی انارکی عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برخی از ورودی‌ها و خروجی‌هایی که ظن واردات و صادرات قاچاق کالا از آنها وجود داشت در مناطق آزاد بسته شده است.

به گزارش «نماینده»، احمد انارکی‌محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث قاچاق کالا و ارز آمارهایی که ارائه می‌شود با یکدیگر همخوانی ندارد، گفت: در گذشته ارزیاب گمرک جمهوری اسلامی و ارزیاب گمرک مناطق آزاد دو آمار متفاوت از هم در بحث قاچاق کالا ارائه می‌کردند.
وی با اعلام اینکه در جلسه‌ای بین مسئولان گمرک و مناطق آزاد این مشکل حل شده است، ادامه داد: از این پس آمارهایی که گمرک ارائه می‌کند، ملاک خواهد بود.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس با یادآوری اینکه برآوردی از واردات قاچاق کالا از مبادی مناطق آزاد وجود ندارد، افزود: مسئولان مناطق آزاد در حال پیگیری ورود کالای قاچاق از این مناطق هستند، البته با پیگیری‌های لازم، برخی از ورودی‌ها و خروجی‌هایی که ظن واردات و صادرات قاچاق کالا از آنها وجود داشت در مناطق آزاد بسته شده است.
عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با ابراز اینکه برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق یکی از راه‌کارها نصب دستگاه «ایکس‌ری» در گمرک است، اظهار داشت: برای کنترل کالاهای خروجی و ورودی باید دستگاه‌ها و تجهیزات مناسبی در مبادی رسمی وجود داشته باشد.
انارکی‌محمدی با تأکید بر اینکه قرار بود دولت ۱۳ ایکس‌ری خریداری و در مبادی ورودی کالاها نصب کند، افزود: تنها ۲ دستگاه خریداری شد و دولت به‌دنبال این است که با کمک مجلس این دستگاه‌های خریداری شود.
 

نظر شما