شناسهٔ خبر: 140830 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

آیت‌الله نوری همدانی: ایران به‌هیچ عنوان اجازه شکل‌گیری "اسرائیل جدید" را در منطقه نخواهد داد

نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان هدف دشمن از تجزیه و استقلال عراق را شکل‌گیری اسرائیل جدید در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران به‌هیچ‌عنوان اجازه شکل‌گیری اسرائیل جدید در منطقه را نمی‌دهد.

به گزارش «نماینده»، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از پاسداران، با بیان اینکه دو گروه حق و باطل همواره در طول تاریخ وجود داشته و رو در روی‌ هم بودند، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل رسالت پیامبران نیز برپایی حق و مبارزه با کفر و باطل بوده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) زمینه‌ساز بیداری اسلامی در جهان بودند، افزود: امام راحل با انقلابی که انجام دادند استکبار جهانی را قلع‌وقمع کردند و نظام جمهوری اسلامی توانست با عمل به فرمایشات و توصیه‌های این رهبر فرزانه جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس را با سربلندی پشت سر بگذارد.

مرجع تقلید شیعیان به کینه‌توزی و دشمنی استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: کفار در همه حال دشمن مسلمانان هستند و حتی اگر با ملایمت و لبخند با مسلمین برخورد کنند در دل کینه و عداوت آن‌ها را بر عهده‌ دارند و حتی لبخند و دست دادن آن‌ها فریب و نیرنگ است از این‌رو نباید با چنین دشمنانی سازش داشت.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه هزینه سازش با دشمنان به‌مراتب بیشتر از هزینه جنگ است، خاطرنشان کرد: به‌هیچ‌وجه سازش با دشمن به صلاح نظام نیست و باید توجه داشت که سلطه‌پذیری در برابر سلطه‌گر هزینه دارد از این‌رو نباید هیچ‌گاه فریب و نیرنگ دشمن را خورد.

وی با تأکید بر مجهز و آماده بودن مسلمانان در همه حال ابراز کرد: رژیم صهیونیستی دومین دشمن مسلمانان بوده و استکبار جهانی با ایجاد پایگاه در میان کشورهای اسلامی به دنبال سلب آسایش و آرامش از آنان است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم به همه‌پرسی استقلال کردستان عراق اشاره کرد و گفت: دشمنان با ایجاد پایگاهی در عراق به دنبال استقلال و جدایی کردستان از عراق بودند و با این کار به دنبال ایجاد پایگاهی برای رژیم صهیونیستی و در رأس آن آمریکایی‌ها بودند که با بیداری ملت‌ها این نقشه دشمن نقش بر آب‌شده است.

آیت‌الله نوری همدانی ابراز کرد: دشمن به دنبال همسو کردن کردها و ایجاد مشکل در ۴ کشور عراق، ایران، سوریه و ترکیه است و این ۴ کشور باید با اتحاد و وحدت و همدلی در برابر توطئه‌های آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان باشند.

وی هدف دشمن از تجزیه و استقلال عراق را شکل‌گیری اسرائیل جدید در منطقه دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به‌هیچ‌عنوان اجازه شکل‌گیری اسرائیل جدید در منطقه را نمی‌دهد تا از این طریق بتوانند بر کشورهای منطقه تسلط پیدا کنند.

نظر شما