شناسهٔ خبر: 140427 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

مک کین: ترامپ اظهاراتش را تقریبا هر روز تغییر می‌دهد

جان مک‌کین یک سناتور ارشد آمریکایی بر این باور است که هرگز مطمئن نیست اقدام بعدی رئیس جمهور آمریکا چه خواهد بود.

به گزارش «نماینده» جان مک کین سناتور جمهوریخواه در مصاحبه‌ای که اواخر یکشنبه پخش شد، تاکید کرد: هرگز نسبت به اقدام بعدی دونالد ترامپ رئیس جمهور، اطمینان ندارم.

وی در مصاحبه با شبکه سی بی اس تصریح کرد: واقعا نمی دانم او فردا می خواهد چه کاری انجام دهد.

مک کین گفت: او اظهاراتش را تقریبا هر روز تغییر می دهد. فکر نمی کنم بتوانم وقتی را برای تجزیه و تحلیل صحبت های ترامپ اختصاص دهم.

رهبران دموکرات اوایل ماه جاری توانستند به توافق اولیه و موقتی با ترامپ بر سر سقف بدهی ها دست یابند که این مساله با تعجب شدید جمهوریخواهان روبرو شده است.

دموکرات ها پس از یک نشست دیگر با ترامپ اعلام کردند که رئیس جمهور آمریکا موافقت کرده است تا به سرعت طرح حمایت از مهاجران جوان را به قانون تبدیل کند و برای تنظیم بسته امنیت مرزی به استثنای دیوار، همکاری نمایند.

مک کین در گذشته نیز از سیاست های ترامپ انتقاد کرده است. سناتور جمهوریخواه آریزونا روز جمعه نیز اعلام کرده بود که تلاش جدید جمهوریخواهان برای لغو برنامه بهداشت و سلامت اوباما حمایت نخواهد کرد.

طی ۷ سال اخیر جمهوریخواهان بارها از طرح بهداشت و سلامت باراک اوباما انتقاد کرده و خواستار لغو اجرای آن شده اند. ترامپ نیز لغو برنامه بهداشت و سلامت اوباما را یکی از مهمترین اولویت های انتخاباتی خود اعلام کرده بود. دموکرات ها قاطعانه از این طرح حمایت می کنند.

ترامپ در سخنانی در آلاباما این تصمیم مک کین را کاملا غیرمنتظره و وحشتناک توصیف کرده است.

نظر شما