شناسهٔ خبر: 140277 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آمریکا در برابر هیچ ملتی پایبند به پیمان نیست

رئیسی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز آمریکا نه تنها در برابر ملت ما بلکه در برابر هیچ ملتی پایبند به پیمان نیست.

به گزارش «نماینده»، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در حاشیه سومین اجلاس مجلس خبرگان رهبری با حضور در جمع خبرنگاران به دو موضوع بدعهدی‌های آمریکا و مسائل حل شده در این دوره اجلاس خبرگان رهبری پرداخت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از ابتدا اعلام شده بود که ما اعتمادی به آمریکا نداریم، گفت: لکن پایبندی غرب به آمریکا به این قرارداد را باید با جدیت در دیپلماسی دولت دنبال کرد تا آنها ملزم به اجرای این تعهد شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از پیش پرداخت‌های ایران در مسئله برجام اظهار کرد: آن پیش پرداخت‌ها غرب را جسور کرده لکن ما معتقدیم که همچنان بی‌اعتمادی به آمریکا ایجاب می‌کند ما به دنبال نسخه اصلی که کشور را در برابر هجوم دشمنان توانمند می‌کند برویم که این نسخه همان اقتصاد مقاومتی است.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران از ابتدای انقلاب نشان داد که در برابر تحریم‌ها بسیار پایدار و مقاوم است، بیان کرد: امروز بدعهدی‌ آمریکایی‌ها و غرب‌ باید به رخ عالم کشیده شود و پیمان شکنی آنها را باید به ملت‌ها و دولت‌ها اعلام کنیم که اینها نه تنها در برابر ملت ما بلکه در برابر هیچ ملتی پایبند به پیمان نیستند.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بی‌اعتمادی به آمریکا گفت: باید به اصول اصلی نظام که اتکا به دست‌های توانمند جوانان است پایبند باشیم چون گره گشای امور کشور دست‌های جوانان است.

وی در ادامه به مسائل طرح شده در اجلاس خبرگان پرداخت و گفت: قبل از هر مبحثی در این اجلاسیه بحث تضمین جمهوریت و اسلامیت نظام مطرح است و مجلس خبرگان پشتوانه بزرگی برای نظام و اجرای قوانین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در اجلاس خبرگان رأی گیری نمی‌شود، خاطرنشان کرد: این اجلاس میثاق مجددی با رهبر و پایبندی به اصول اساسی نظام است.

وی افزود: در این اجلاس دغدغه‌های مردم مطرح می‌شود و مهم‌ترین مسائلی که امروز در کوچه و بازار مطرح است و مردم به نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها مراجعه می‌کنند، مسائل معیشتی است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دغدغه‌های مردم در نطق‌های قبل از دستور گفته شد، بیان کرد: دبیرخانه نطق‌ها را به دستگاه‌ها ارسال می‌کند و انتظار ما از دستگاه‌ها این است که به صورت جدی این مسائل را دنبال کنند چون بیشتر این مسائل مشکلات بیکاری و معیشتی مردم است.

عضو  مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در این اجلاس یک سری اصلاحات نسبت به آیین نامه مجلس خبرگان طرح شد، گفت: سه دستور در مجلس خبرگان مطرح است که طی دو روز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در این دوره از اجلاس بر خلاف دفعات گذشته تنها یک شخصیت دعوت می‌شود، تصریح کرد: علت امر این است که بتوانیم برای اصلاح آیین نامه وقت بیشتری داشته باشیم.

نظر شما