شناسهٔ خبر: 139679 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

نعمتی در جمع خبرنگاران:

احتمالا ۲ وزیر پیشنهادی رای اعتماد نمی‌گیرند/ تکلیف وزرا تا ظهر فردا مشخص می‌شود

نعمتی43 سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس گفت: تکلیف وزرای پیشنهادی تا ظهر فردا مشخص می‌شود.

به گزارش «نماینده» بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز (شنبه ۲۸ مرداد) قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح روند برگزاری رای اعتماد و اخذ رای نمایندگان پرداخت و گفت: با توجه به اینکه هیئت رئیسه مجلس تصمیم گرفت به صورت مختصر و به صورت دقیق رای اعتماد وزرا را برگزار کند، انشاءالله فردا تا ظهر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: احتمالا صبح فردا دو وزیری که از برنامه‌های خود دفاع نکرده‌اند در پشت تریبون قرار می‌گیرند و اظهاررات خود را خواهند داشت و پس از آن رئیس‌جمهور نطقی خواهد داشت و پس از آن روند اخذ رای از نمایندگان برای وزرای پیشنهادی آغاز می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: هیئت‌رئیسه برای سهولت در اخذ رای از نمایندگان تصمیم گرفت تا در دو بال شرقی و غربی مجلس صندوق‌ها را مستقر کند و ۶ میز نیز در پشت هیئت رئیسه تعبیه شود تا کار شمارش آراء انجام شود، یعنی هر ۳ وزیر یک میز را به خود اختصاص می‌دهند و شمارش آراء در آن انجام می‌گیرد.

نعمتی تصریح کرد: به نظر می‌رسد ظرف مدت ۴۵ دقیقه کار شمارش آراء انجام شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به رایزنی‌های فراکسیون‌های مجلس، چند وزیر امکان این را دارند که از نمایندگان رای اعتماد دریافت نکنند؟ گفت: پاسخ این سوال بسیار سخت است و نمایندگان رای‌شان مخفی است و این موضوع قابل پیش‌بینی نیست.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: اما تجربه نشان داده که احتمالا یک یا دو وزیر از نمایندگان رای نگیرند زیاد است.

نعمتی همچنین از دو شیفته بودن جلسه علنی امروز مجلس خبر داد.

نظر شما