شناسهٔ خبر: 139398 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

الزام ارتش، سپاه و وزارتخانه‌های خارجه، دفاع و اطلاعات به تهیه «برنامه راهبرد جامع مقابله با تهدیدات آمریکا»

مجلس 43 نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزییات طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» وزارتخانه‌های خارجه، دفاع و اطلاعات و سپاه و ارتش را موظف به تهیه برنامه راهبرد جامع مقابله با تهدیدات آمریکا کردند.

به گزارش «نماینده»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در جریان بررسی جزییات طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» وزارتخانه‌های «خارجه»، «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» و  «اطلاعات» و «سپاه «و «ارتش» را موظف به تهیه برنامه راهبرد جامع مقابله با تهدیدات آمریکا کردند.
 
سیدعباس عراقچی گفت: طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» هوشمندانه است.

وی این طرح را هوشمندانه دانست که اجازه بهانه جویی به طرف های دیگر را نمی دهد.

معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه گفت: طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» پاسخ بسیار متناسب و هوشمندانه و خردمندانه به دشمنی و خباثت آمریکا و خصومت های آن علیه جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس ستاد اجرای برجام گفت: این طرح در حقیقت بحشی از اقداماتی است که هیئت نظارت بر اجرای برجام برای مقابله با طرح کنگره آمریکا پیش بینی کرده است و این طرح از قانونی که کنگره آمریکا تصویب کرده بسیار قوی تر است.

بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره طرح یک فوریتی «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه»، دومین دستور کار امروز وکلای ملت بود.

پس از اظهارات موافقان و مخالفان طرح و دفاع سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت، کلیات این طرح به رای گذاشته شد و نمایندگان با رای قاطع و بدون حتی یک مخالف با تصویب آن موافقت کردند.

کلیات طرح با ۲۴۰ رای تصویب شد.

پیشتر «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس در جلسه ۷ مرداد، کلیات طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» و در جلسه ۱۸ مرداد جزئیات آن را تصویب کرده بودند.

سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قبل از تصویب کلیات طرح گفت: این کمیسیون ۵ جلسه فوق العاده در ایام تعطیلات مجلس برای بررسی طرح «مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» برگزار کرد.

نظر شما