شناسهٔ خبر: 139370 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

جزئیات جلسه «بطحایی» و کمیسیون فرهنگی/تأکید وزیر پیشنهادی به توقف سند ۲۰۳۰

احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به جزئیات جلسه این کمیسیون با وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش گفت: اجرای سند تحول بنیادین و تغییر نگاه آموزش‌وپرورش از سیاسی به علمی و آموزشی مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش «نماینده» احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس درباره جزئیات جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با گزینه پیشنهادی دولت  برای وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در جلسه عصر دیروز کمیسیون فرهنگی مجلس وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش حضور یافت و درباره مباحث مختلف به بحث و بررسی پرداختیم.

وی افزود: مهمترین موضوع مدنظر نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس، توجه به سند تحول بنیادین به عنوان سند بالادستی کشور و تعیین تکلیف «توقف» سند آموزش ۲۰۳۰ بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: توجه به حقوق و مطالبات فرهنگیان، بازنگری در متون درسی، توجه به مباحث تربیتی و پرورشی و تغییر نگاه آموزش‌وپرورش از سیاسی به علمی و آموزشی از سایر مباحث مطرح شده بود متاسفانه هم‌اکنون با توجه به سیاسی‌کاری مدیران آموزش‌وپرورش شاهد هستیم که این وزارتخانه به لاک سیاسی رفته و این موضوع جفا در حق دانش‌آموزان است.

آزادیخواه عنوان کرد: آقای «بطحایی» با پذیرش این مسائل برای رصد آنها و مهندسی مشکلات در آموزش‌وپرورش قول مساعد داد و در نهایت برآیند نظر کمیسیون فرهنگی نسبت به وی مثبت بود.

وی مطرح کرد: آقای بطحایی به توقف سند آموزش ۲۰۳۰ و اجرای سند رسمی و قانونی تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تأکید کرد.

نظر شما