شناسهٔ خبر: 139368 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

کلیات طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس تصویب شد؛ تعهدی برای وزرا

مجلس نمایندگان مردم در خانه ملت با کلیات طرح الحاق موادی به قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی رئیس جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند هر سال گزارشی از عملکرد خود به مجلس ارائه کنند.

به گزارش «نماینده» نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس با کلیات آن با ۱۸۰ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در صورتی که این طرح به تصویب نهایی در مجلس برسد، رئیس جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند که در مردادماه هر سال براساس برنامه‌های ارائه شده در زمان تشکیل دولت و اخذ رأی اعتماد وزرا، اسناد و قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکردی که هیئت رئیسه مجلس تعیین می‌کند، گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند.

در جریان رأی گیری این طرح لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قید مردادماه در ماده واحده این طرح صحیح نیست و ایراد دارد، گفت: برای رفع ایرادات، این طرح به کمیسیون ارجاع می‌شود تا به صورت دو شوری مورد بررسی قرار گیرد.
 

نظر شما