شناسهٔ خبر: 139319 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جنگ اقتصادی مدیرانی جهادی می‌طلبد/تیم اقتصادی باید از استراتژی واحدی پیروی کند

«سیدحسن حسینی» نماینده شاهرود در حاشیه بازدید از تحریریه «نماینده» عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: ورود به جنگ اقتصادی مدیرانی توانا و برنامه‌ای تحول‌گرا برای تغییر چرخه موجود می‌طلبد.

به گزارش «نماینده» سیدحسن حسینی‌شاهرودی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی با اشاره به معرفی وزرای اقتصادی پیشنهادی در کابینه دوازدهم گفت: وزرای پیشنهادی در حوزه صنعت و اقتصاد (شریعتمداری و کرباسیان) به شخصه افرادی توانمند و دارای سابقه اجرایی درخشان هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه گمرکی با حضور کرباسیان  طی این چند سال اتفاقات خوبی رقم خورد، افزود: مهمتر از انتخاب وزرا که با رأی اعتماد مجلس مشغول به کار می‌شوند، بخش‌هایی مانند بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه است که در اختیار مجلس نیست و باید دید آیا توانمندی لازم در این حوزه‌ها هم وجود دارد.

نماینده مردم میامی و شاهرود تصریح کرد: ورود به جنگ اقتصادی مدیرانی جهادی، انقلابی و توانا برای تغییر چرخه موجود می‌طلبد، مقررات، رویه‌ها و ساختارهای کنونی باید حالت جنگی به خود بگیرد زیرا در شرایط بحرانی به سر می‌بریم و برای خروج از آن نیاز به برنامه‌ای جدید و تحول‌گرا داریم.

حسینی‌شاهرودی با تاکید براینکه یکی از معضلات حوزه اقتصادی کشور عدم هماهنگی میان تیم اقتصادی است، اظهار داشت: گاهی اوقات سیاست‌های تیم اقتصادی دولت در مقابل هم و مغایر یکدیگر عمل کرده و همدیگر را خنثی می‌کنند در امر واردات، صادرات، مالیاتی، بودجه، قیمت‌گذاری نفت، مباحث پولی و بانکی، قانون کار و تأمین اجتماعی و حوزه‌های مختلف این مغایرت‌ها مشاهده می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه بیشتر از نیاز به افراد توانمند در حوزه اقتصادی به یک برنامه جامع مورد توافق همه مدیران برای اجرا نیاز است، بیان داشت: حوزه اقتصادی سیال بوده و کاستی‌ها و رشد هر حوزه‌ بر دیگر بخش‌ها تاثیرگذار است لذا تیم اقتصادی دولت باید از یک تفکر، مشی و استراتژی واحدی پیروی کند.

وی همچنین با اشاره به معرفی ربیعی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اذعان داشت: وی برنامه‌های جامعی را برای ۴ سال آینده دارد که قسمتی از آن در دولت یازدهم تدوین شد، البته باید تغییرات اساسی را در مدیران و زیر مجموعه خود انجام دهد زیرا بیش از ۶۰ درصد اقتصاد دولتی ما در این وزارتخانه عریض و طویل وجود دارد لذا کار جدی را می‌طلبد.

نظر شما