شناسهٔ خبر: 139283 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

سازمان ملل:

عربستان باید درخصوص "العوامیه" به حقوق بشر و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد

سازمان ملل سازمان ملل متحد از عربستان سعودی خواست تا درخصوص شهر العوامیه در شرق این کشور به مبانی حقوق بشر و قوانین بین‌المللی احترام بگذارد.

به گزارش «نماینده» به نقل از پایگاه خبری العربی جدید، استفان دوجاریک سخنگوی رسمی دبیرکل سازمان ملل در پاسخ به سوالی درباره حوادث شهر العوامیه در شرق عربستان در کنفرانس مطبوعاتی خود در مقر این سازمان در نیویورک گفت: "گزارش های رسانه ای درباره این موضوع را شاهد بوده ایم اما نمی توانیم به طور مستقل صحت این اطلاعات را تایید کنیم. در عین حال یادآور می شویم که هرگونه اقدام مسئولان سعودی باید همسو با تعهدات آنها زیر چتر قوانین انسانی بین المللی باشد.

دولت سعودی از حضور رسانه های مستقل در شهر العوامیه جلوگیری می کند و بایکوت خبری شدیدی در این زمینه ایجاد کرده است اما با این حال برخی عکسها، گزارش ها و تصاویر ویدئویی از این شهر به بیرون درز کرده است که بیانگر عملیات گسترده نظامی با سلاح های سنگین علیه مردم این شهر شیعه نشین است.

دوجاریک گفت: درخواست ما از مسئولان محلی در عربستان به این معناست که باید در هر اقدامی به قانون بین المللی پایبند باشند. یعنی باید به حقوق بشر بین المللی احترام بگذارند و از قانون تبعیت کنند.

نظر شما